• Lucie Nožková
  • 01.12.2023
  • Staženo dne 20.12.2023

Udělejte radost dárkem dětem z Psychiatrické nemocnice Opava

Studenti Pediatrického ošetřovatelství Ústavu nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS) se rozhodli zpříjemnit Vánoce dětským klientům Psychiatrické nemocnice v Opavě.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výstava obrázků dětí z opavských speciálních škol

V univerzitním centru UniPoint v OC Breda si můžete prohlédnou výstavu z výkresů, které namalovaly děti na téma První pomoc.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den prevence v UniPointu pobaví i poučí děti i dospělé

Také letos na podzim bude univerzitní centrum UniPoint v OC Breda hostit Den prevence, který pro širokou veřejnost 2x ročně připravuje Fakulta veřejných politik (FVP). Akce oblíbená u dospělých i dětí má za úkol zvýšit povědomí o důležitosti prevence, jejíž podceňování může mít bohužel mnohdy nedozírné následky. A to nejen, co se týká zdraví, ale i v dalších oblastech života.

Studentská komora Akademického senátu FVP zřídila Senátorskou schránku

Do schránky mohou studenti přispívat svými podněty, se kterými se v průběhu studia na fakultě setkali.
  • 28.11.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Nákupem andělek na naší fakultě pomůžete dobré věci

Už potřetí se budou před Vánocemi na Fakultě veřejných politik (FVP) prodávat andělky. Koupit si je můžete od Mikuláše do vyprodání, nejdéle do pátku 8. prosince ve foyer budovy FVP. Výtěžek poputuje do dětského domova Velké Heraltice.
  • 21.11.2023
  • Staženo dne 26.11.2023

Odborníci budou přednášet o stomatologii

Oblastní stomatologická komora v Opavě ve spolupráci s Fakultou veřejných politik a Slezskou nemocnicí v Opavě pořádá Stomatologické odpoledne plné odborných přednášek. Akce proběhne 23. listopadu od 13 do 19 hodin v aule naší fakulty.
  • 13.11.2023
  • Staženo dne 27.11.2023

Konference představí restorativní justici v praxi Probační a mediační služby

Ve středu 22. listopadu bude Fakulta veřejných politik (FVP) hostit konferenci s názvem Restorativní justice v praxi Probační a mediační služby. Ta se koná v rámci Týdnů Restorativní justice, kdy se akce k tomuto tématu konají v řadě měst po celé České republice.
  • 10.11.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Vliv monitorování na soukromí klientů v sociálních zařízeních

Ústav veřejné správy a sociální politiky (ÚVSSP) pořádá ve čtvrtek 16. listopadu kulatý stůl, na kterém budou prezentovány výsledky výzkumu "Monitorování klientů v domovech pro seniory, sociálních a zdravotních službách".
  • 08.11.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Akademický senát FVP si na ustavujícím zasedání zvolil své vedení

Ve středu 8. listopadu proběhlo ustavující zasedání Akademického senátu naší fakulty, jehož hlavním bodem byla volba vedení.
  • Lucie Nožková
  • 06.11.2023

Přednáška o vzdělávání na Slovensku

Dne 6. listopadu 2023 proběhla přednáška, která se týkala vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra na Slovensku.