• 27.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pozvánka na přednášku Zázračné účinky terapie ve tmě

Víte, jaké účinky má na lidskou psychiku terapie tmou? A jak se na pobyt ve tmě připravit? Nejen o těchto otázkách se bude hovořit na zajímavé přednášce v úterý 19. března.
  • 19.02.2024
  • Staženo dne 28.02.2024

Vzpomínkové setkání připomene 2 roky války na Ukrajině

Před dvěma lety, 24. února 2022, začala ruským útokem na Ukrajinu válka. Studenti Slezské univerzity sdružení do organizace Change the SU připravili na úterý 27. února akci, která toto smutné výročí připomíná.
  • 18.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

AI pomáhá studentům při psaní akademických prací a projektů

Studentům sociální patologie a prevence může nově při tvorbě akademických prací a projektů pomoci digitální asistent Thesis Mentor (Silesian University). Ten pro ně navrhla pedagožka Ústavu pedagogických a psychologických věd FVP Mgr. Lucia Drotárová, PhD.
  • 17.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den otevřených dveří na naší fakultě měl úspěch

Zájemci, kteří uvažují o studiu na Fakultě veřejných politik, jejich rodiče nebo třeba jen zvědavci - ti všichni měli v sobotu 17. února jedinečnou příležitost prohlédnout si budovu fakulty v rámci Dne otevřených dveří.
  • Monika Vavrušková
  • 15.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výběrové řízení na stipendijní pobyty Erasmus+

Od pondělí 19. 2. 2024 do 7. 4. 2024 vyhlašujeme výběrové řízení na studentské mobility v rámci programu Erasmus+ na pobyty v akademickém roce 2024/2025. V nabídce je celá řada destinací - Norsko, Švédsko, Itálie, Nizozemí, Německo či Španělsko. Využijte tuto mimořádnou příležitost! Termín pro přihlášení stanovují jednotlivé ústavy.
  • 11.02.2024
  • Staženo dne 28.02.2024

Automatická aktivace licencí

Mnoho z Vás volalo po možnosti aktivace karty ISIC nebo ALIVE ještě před samotným vyzvednutím karty nebo revalidační známky. Máme pro vás dobrou zprávu! Vaše hlasy jsme vyslyšeli a počínaje dneškem budou všechny licencované karty aktivní ihned po vyrobení! Revalidace licencovaných karet proběhne automaticky po přijetí příslušné úhrady na účet univerzity (obvykle do 24h od platby). Revalidační známku si vyzvednete, až budete mít cestu do školy. Zpětně jsme aktivovali i karty, které na Vás čekají na kartovém centru v Opavě nebo studijním oddělení v Karviné. Budete si tak moci užívat výhod svých karet mnohem dřív, než se Vám dostanou do rukou. Čísla licencí stejně jako další informace ke své kartě naleznete po přihlášení na portál https://karty.slu.cz.
  • 10.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Zemřel profesor Martin Černohorský

Sdílíme s vámi zprávu z nejsmutnějších. Právě jsme se dozvěděli, že zemřel první rektor naší univerzity prof. Martin Černohorský, vynikající fyzik a matematik, který se zcela zásadním způsobem zasadil o vznik naší univerzity, a který také určoval první léta jejího rozvoje. Ještě vloni v září jsme měli příležitost těšit se z jeho úsměvu a vitality, když přijel do Opavy přijmout náš hold ke svým 100. narozeninám. Nyní sdílíme hluboký smutek s jeho blízkými a prosíme všechny, kdo jste tohoto vzácného člověka znali, abyste mu věnovali tichou vzpomínku.
  • 08.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

S otázkami k budoucímu studiu mohou zájemcům pomoci ambasadoři

Pokud se chystáte podat přihlášku na vysokou školu a stále váháte, který studijní program je pro vás ten pravý, mohou vám při rozhodování pomoci naši ambasadoři.
  • 07.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulaté stoly posouvají praxe studentů Speciální pedagogiky

Ústav speciální pedagogiky dnes uspořádal další z kulatých stolů. Na půdě fakulty se sešli akademici ústavu se zástupci základních škol nejen z Opavy ale i Ostravy, Hlučína či Bruntálu. Tématem diskuse byl rozvoj kompetencí studentů v oblasti diagnostiky speciálních potřeb žáků.
  • 05.02.2024
  • Staženo dne 17.02.2024

Navštivte Fakultu veřejných politik v rámci Dne otevřených dveří

Pokud zvažujete studium na naší fakultě, pak máte jedinečnou možnost si ji osobně projít, prohlédnout si celé její zázemí včetně specializovaných učeben a univerzitní knihovny a zeptat se na cokoliv, co vás v souvislosti se studiem zajímá. V sobotu 17. února bude Fakulta veřejných politik sídlící v Opavě na Bezručově náměstí 14 od 10 do 16 hodin v rámci Dne otevřených dveří přístupná široké veřejnosti!