• Viktorie Kovářová
  • 08.10.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference Proměny rodiny IX.

Srdečně Vás zveme na konferenci, která se uskuteční pod názvem Proměny rodiny IX. „Smrt – součást života“, a to 22. října 2019.
  • Martin Kůs
  • 07.10.2019

Zahraniční mise Lékařů bez hranic z pohledu Alžběty Truparové

Jak vypadá zahraniční mise organizace Lékařů bez hranic z pohledu „administrativního pracovníka“? Co musíte udělat, chcete-li se podobné mise zúčastnit? Jaké požadavky musíte splňovat a jak vlastně člověk na mnohaměsíční misi tráví svůj pracovní i volný čas? Pokud Vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijměte naše pozvání na besedu s účastnicí dvou zahraničních misí, absolventkou Fakulty veřejných politik v Opavě Bc. Alžbětou Truparovou.
  • Jana Bortlíková
  • 03.10.2019
  • Staženo dne 31.10.2019

Výběrová řízení na stipendijní pobyty Erasmus+

• Viktorie Kovářová
  • 02.10.2019

Otevření multismyslové místnosti Snoezelen

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě pod záštitou paní Mgr. Kateřiny Janků Ph.D. otevřela 11.9.2019 ve 13:00 Snoezelen multismyslovou místnost.
  • 01.10.2019

Adaptační kurz 2019

Před týdnem se ve sportovně-turistickém areálu Hadinka poprvé uskutečnil adaptační kurz pro studenty prvních ročníků. Zájem projevilo 69 studentů všech studijních oborů. Struktura kurzu navázala na výsledky výzkumných šetření, která probíhala v rámci vloni ukončeného tříletého projektu zaměřeného na sledování studijní neúspěšnosti.
  • 01.10.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Proběhla Mezinárodní vědecká konference na téma „ Role veřejné správy v každodenním občanském životě“

Tato mezinárodní vědecké konference se konala ve dnech 26. a 27. 9. 2019 v rámci ESF projektu CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002400, Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě v rámci klíčové aktivity 5 Internacionalizace. Konferenci pořádal Ústav veřejné správy a regionální politiky pod vedením vedoucí ústavu JUDr. Marie Sciskalové, Ph.D.
  • 25.09.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výběrové řízení na studentské mobility CEEPUS

Nabídka studijní pobytů v zahraničí na letní semestr 2019/2020
  • Jiří Zemánek
  • 23.09.2019
  • Staženo dne 10.10.2019

Imatrikulace a promoce

se konají ve středu 9. října 2019
  • 23.09.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Proběhl druhý z workshopů projektu "Podpora mediální gramotnosti dětí předškolního věku"

V rámci aktuálně realizovaného projektu "Podpora mediální gramotnosti dětí předškolního věku" (hlavní řešitel: PhDr. Vladimíra Kocourková, Ph.D.) proběhl ve čtvrtek 19. září 2019 od 9 - 14.00 druhý z plánovaných dvou workshopů pro zapojené mateřské školy Moravskoslezského kraje.
  • Martin Kůs
  • 19.09.2019

Na Gaudeamy jedeme s novou expozicí

Bratislava, Brno a Nitra. To jsou místa konání letošního ročníku Evropských veletrhů pomaturitního vzdělávání Gaudeamus, kde ani tentokrát nebude chybět prezentace Slezské univerzity v Opavě. A bude ve zbrusu nové expozici, která se premiérově představí v Bratislavě, kam se po několika letech Slezská univerzita vrací.