• 01.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Moderní výzvy s Josefem Pleskotem: Architektura jako nástroj demokracie

Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude architekt Josef Pleskot. Ten bude ve středu 14. února od 11. 15 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Architektura jako nástroj demokracie.
  • 31.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zápis předmětů do letního semestru

Zápis předmětů do letního semestru akademického roku 2023/2024 pro studenty prezenční a kombinované formy studia bakalářských a navazujících magisterských studijních programů FVP je možný od 29. 1. od 17. 00 do 9. 2. do 23. 59 hodin.
  • Lucie Nožková
  • 30.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Setkání se zástupci středních škol

Na základě pozvání proděkanky pro studijní a sociální záležitosti Marty Kolaříkové se dnes dopoledne na naší fakultě sešli zástupci středních škol z Moravskoslezského kraje.
  • 11.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studentům se představili potenciální budoucí zaměstnavatelé

Studenti, kteří na naší fakultě studují některý z programů Ústavu nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS), tj. posluchači Všeobecného či Pediatrického ošetřovatelství, Dentální hygieny a Porodní asistence měli dnes jedinečnou možnost seznámit se s několika zdravotnickými pracovišti, kde by mohli být v budoucnu zaměstnáni.
  • 09.01.2024
  • Staženo dne 24.01.2024

PRO NEMOC ZRUŠENO!!! Jan Hábl o formování charakteru podle Komenského

Pedagog, komeniolog, profesor Jan Hábl – to je host dalšího dílu přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), který pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP).  V úterý 23. ledna v 11.15 hodin bude v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Škola jako dílna lidskosti – formování charakteru dle J. A. Komenského.
  • Karin Martínková
  • 03.01.2024

Schůzka s ministrem: Bezpečnost na vysokých školách se zvýší

Sklonek prosince minulého roku se do našich myslí a srdcí kvůli útokům psychicky narušeného střelce na nevinné oběti již asi navždy zapsal černým písmem. Po odeznění prvního šoku nyní přetrvávají nejen bolest pozůstalých po jeho obětech, ale také otázky veřejnosti, jak se podobných otřesných činů vyvarovat do budoucna. Otázka, zda a jak mohou právě vysoké školy posílit svou bezpečnost, byla námětem dnešní porady jejich rektorů s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) doc. Mikulášem Bekem. Na to, jak schůzka probíhala a k jakým závěrům přítomné plénum dospělo, jsme se po jejím skončení zeptali našeho rektora doc. Tomáše Gongola.
  • 27.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Ať každý Váš krok vede správným směrem!

• 22.12.2023
  • Staženo dne 04.01.2024

K uctění obětí střelby na FF UK lze využít univerzitní pietní místa

V reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze informujeme:
  • Lenka Kendeová
  • 21.12.2023

Vyjádření rektora naší univerzity k dění na FF UK

Vyjadřuji svou hlubokou soustrast s aktuálním tragickým děním na FF UK. Ve chvíli, kdy jsme již všichni podvědomě naladěni na pokoj, radost a lásku, nás zasáhlo zlo. Moje myšlenky směřují k těm, kteří ztratili svůj život a k těm, kteří přišli o své milované. V srdci jsem s těmi, kteří v tuto chvíli bojují o život v nemocnicích. Za celou komunitu naší univerzity vyjadřuji zármutek nad tímto činem, který navždy ovlivnil osud mnoha lidí i celé naší společnosti. Tomáš Gongol, rektor SU
  • 20.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Přejeme všem pohodové prožití Vánočních svátků!