• 19.04.2024

2. kolo doplňovacích voleb do studentské komory Akademického senátu SU za FVP

Pro nedostatečný počet voličů je volby nutné opakovat. Druhé kolo proběhne v termínu od 22. do 26. dubna.
  • Adéla Pluhaříková
  • 16.04.2024

Moderní výzvy s astronomem a astrofyzikem Jiřím Grygarem

Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Ten bude v pondělí 6. května od 13 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Vznik fyziky, chemie a biologie aneb Velký třesk za všechno může.
  • 12.04.2024

Téma Pomáhat a chránit na obrázcích dětí v UniPointu

Po skončení výstavy Komenského citátů ozdobí od 29. dubna univerzitní centrum UniPoint v OC Breda nové malby a kresby dětí z opavských speciálních škol, konkrétně ze ZŠ Havlíčkova, která vychovává zrakově postižené a děti s vadami řeči, ZŠ Dostojevského pro tělesně postižené a Základní a Praktické školy Slezského odboje.
  • 11.04.2024

Registrace na Slezský den sester

Naše fakulta bude 14. května opět hostit Slezský den sester. Akce je určena všem zdravotnickým pracovníkům a je třeba se na ni předem elektronicky registrovat.
  • 10.04.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výsledky voleb na post děkanky FVP

Ve středu 10. dubna proběhly volby kandidátek na post děkanky naší fakulty. Akademický senát FVP zvolil v tajném hlasování na funkci děkanky Mgr. et Mgr. Martu Kolaříkovou, Ph.D.
  • 02.04.2024
  • Staženo dne 15.04.2024

Mezinárodní vztahy v éře války na Ukrajině v přednášce Jiřího Georgieva

Dalším hostem cyklu Moderní výzvy lidstva, který již 5. rokem pořádá Mendelovo gymnázium společně s Fakultou veřejných politik (FVP), bude právník a historik JUDr. Jiří Georgiev, Ph.D. V aule FVP bude v pondělí 15. dubna od 10 hodin hovořit na téma Návrat geopolitiky? Mezinárodní vztahy v éře války na Ukrajině.
  • 28.03.2024
  • Staženo dne 12.04.2024

Navštivte Den zdraví a prevence v UniPointu

Slezská nemocnice v Opavě pořádá každoročně ve spolupráci s Ústavem nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou Den zdraví a prevence. Ten letošní proběhne v univerzitním centru UniPoint v 1. patře OC Breda 11. dubna od 9 do 16 hodin.
  • 28.03.2024

V UniPointu se představuje Jan Amos Komenský svými citáty

Až do 28. dubna se můžete v univerzitním centru v OC Breda seznámit s ilustracemi doprovázenými myšlenkami Učitele národů, zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského.
  • 27.03.2024

Pozvánka na výstavu Milí Češi, zdravíme z Chorvatska

Pokud budete mít cestu do hlavního města, nenechte si ujít výstavu na Pražském hradě s názvem Milí Češi, zdravíme z Chorvatska. Ta vypráví příběh o pomoci, kterou Československo poskytlo stovkám dětí z chorvatského Daruvaru v době, kdy jejich domovy pustošila válka. Spoluautorkou výstavy je i pedagožka naší fakulty Mgr. Andrea Preissová Krejčí, Ph.D.
  • 27.03.2024
  • Staženo dne 10.04.2024

Vyhlášení děkanského volna

V souvislosti s konáním shromáždění Akademické obce Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě se vyhlašuje na 10. dubna od 9.45 do 12.10 hodin děkanské volno.