• 17.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den otevřených dveří na naší fakultě měl úspěch

Zájemci, kteří uvažují o studiu na Fakultě veřejných politik, jejich rodiče nebo třeba jen zvědavci - ti všichni měli v sobotu 17. února jedinečnou příležitost prohlédnout si budovu fakulty v rámci Dne otevřených dveří.
  • Monika Vavrušková
  • 15.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výběrové řízení na stipendijní pobyty Erasmus+

Od pondělí 19. 2. 2024 do 7. 4. 2024 vyhlašujeme výběrové řízení na studentské mobility v rámci programu Erasmus+ na pobyty v akademickém roce 2024/2025. V nabídce je celá řada destinací - Norsko, Švédsko, Itálie, Nizozemí, Německo či Španělsko. Využijte tuto mimořádnou příležitost! Termín pro přihlášení stanovují jednotlivé ústavy.
  • Lucie Nožková
  • 13.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

AI pomáhá studentům při psaní akademických prací a projektů

Studentům sociální patologie a prevence může nově při tvorbě akademických prací a projektů pomoci digitální asistent Thesis Mentor (Silesian University). Ten pro ně navrhla pedagožka Ústavu pedagogických a psychologických věd FVP Mgr. Lucia Drotárová, PhD.
  • 10.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Zemřel profesor Martin Černohorský

Sdílíme s vámi zprávu z nejsmutnějších. Právě jsme se dozvěděli, že zemřel první rektor naší univerzity prof. Martin Černohorský, vynikající fyzik a matematik, který se zcela zásadním způsobem zasadil o vznik naší univerzity, a který také určoval první léta jejího rozvoje. Ještě vloni v září jsme měli příležitost těšit se z jeho úsměvu a vitality, když přijel do Opavy přijmout náš hold ke svým 100. narozeninám. Nyní sdílíme hluboký smutek s jeho blízkými a prosíme všechny, kdo jste tohoto vzácného člověka znali, abyste mu věnovali tichou vzpomínku.
  • 07.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulaté stoly posouvají praxe studentů Speciální pedagogiky

Ústav speciální pedagogiky dnes uspořádal další z kulatých stolů. Na půdě fakulty se sešli akademici ústavu se zástupci základních škol nejen z Opavy ale i Ostravy, Hlučína či Bruntálu. Tématem diskuse byl rozvoj kompetencí studentů v oblasti diagnostiky speciálních potřeb žáků.
  • 05.02.2024
  • Staženo dne 17.02.2024

Navštivte Fakultu veřejných politik v rámci Dne otevřených dveří

Pokud zvažujete studium na naší fakultě, pak máte jedinečnou možnost si ji osobně projít, prohlédnout si celé její zázemí včetně specializovaných učeben a univerzitní knihovny a zeptat se na cokoliv, co vás v souvislosti se studiem zajímá. V sobotu 17. února bude Fakulta veřejných politik sídlící v Opavě na Bezručově náměstí 14 od 10 do 16 hodin v rámci Dne otevřených dveří přístupná široké veřejnosti!
  • 02.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

S otázkami k budoucímu studiu mohou zájemcům pomoci ambasadoři

Pokud se chystáte podat přihlášku na vysokou školu a stále váháte, který studijní program je pro vás ten pravý, mohou vám při rozhodování pomoci naši ambasadoři.
  • 01.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Moderní výzvy s Josefem Pleskotem: Architektura jako nástroj demokracie

Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude architekt Josef Pleskot. Ten bude ve středu 14. února od 11. 15 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Architektura jako nástroj demokracie.
  • 01.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studuj na Fakultě veřejných politik! Přihlášku je možné podat do 31. března.

Fakulta veřejných politik nabízí zájemcům studijní programy z oblasti pedagogiky a sociální práce a z oblasti zdravotnictví.
  • 31.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zápis předmětů do letního semestru

Zápis předmětů do letního semestru akademického roku 2023/2024 pro studenty prezenční a kombinované formy studia bakalářských a navazujících magisterských studijních programů FVP je možný od 29. 1. od 17. 00 do 9. 2. do 23. 59 hodin.