• 13.04.2024

Doplňovací volby do studentské komory Akademického senátu SU za FVP

Volební komise Akademického senátu FVP stanovila harmonogram doplňovacích voleb do studentské komory Akademického senátu Slezské univerzity. Návrhy je třeba poslat do 5. dubna!
  • 12.04.2024

Téma Pomáhat a chránit na obrázcích dětí v UniPointu

Po skončení výstavy Komenského citátů ozdobí od 29. dubna univerzitní centrum UniPoint v OC Breda nové malby a kresby dětí z opavských speciálních škol, konkrétně ze ZŠ Havlíčkova, která vychovává zrakově postižené a děti s vadami řeči, ZŠ Dostojevského pro tělesně postižené a Základní a Praktické školy Slezského odboje.
  • 11.04.2024

Registrace na Slezský den sester

Naše fakulta bude 14. května opět hostit Slezský den sester. Akce je určena všem zdravotnickým pracovníkům a je třeba se na ni předem elektronicky registrovat.
  • 10.04.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výsledky voleb na post děkanky FVP

Ve středu 10. dubna proběhly volby kandidátek na post děkanky naší fakulty. Akademický senát FVP zvolil v tajném hlasování na funkci děkanky Mgr. et Mgr. Martu Kolaříkovou, Ph.D.
  • 02.04.2024
  • Staženo dne 15.04.2024

Mezinárodní vztahy v éře války na Ukrajině v přednášce Jiřího Georgieva

Dalším hostem cyklu Moderní výzvy lidstva, který již 5. rokem pořádá Mendelovo gymnázium společně s Fakultou veřejných politik (FVP), bude právník a historik JUDr. Jiří Georgiev, Ph.D. V aule FVP bude v pondělí 15. dubna od 10 hodin hovořit na téma Návrat geopolitiky? Mezinárodní vztahy v éře války na Ukrajině.
  • 28.03.2024
  • Staženo dne 12.04.2024

Navštivte Den zdraví a prevence v UniPointu

Slezská nemocnice v Opavě pořádá každoročně ve spolupráci s Ústavem nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou Den zdraví a prevence. Ten letošní proběhne v univerzitním centru UniPoint v 1. patře OC Breda 11. dubna od 9 do 16 hodin.
  • 28.03.2024

V UniPointu se představuje Jan Amos Komenský svými citáty

Až do 28. dubna se můžete v univerzitním centru v OC Breda seznámit s ilustracemi doprovázenými myšlenkami Učitele národů, zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského.
  • 27.03.2024

Pozvánka na výstavu Milí Češi, zdravíme z Chorvatska

Pokud budete mít cestu do hlavního města, nenechte si ujít výstavu na Pražském hradě s názvem Milí Češi, zdravíme z Chorvatska. Ta vypráví příběh o pomoci, kterou Československo poskytlo stovkám dětí z chorvatského Daruvaru v době, kdy jejich domovy pustošila válka. Spoluautorkou výstavy je i pedagožka naší fakulty Mgr. Andrea Preissová Krejčí, Ph.D.
  • 27.03.2024
  • Staženo dne 10.04.2024

Vyhlášení děkanského volna

V souvislosti s konáním shromáždění Akademické obce Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě se vyhlašuje na 10. dubna od 9.45 do 12.10 hodin děkanské volno.
  • 26.03.2024
  • Staženo dne 02.04.2024

Uzavření budovy fakulty o velikonočních svátcích

Na Velikonoce bude budova FVP uzavřena! Od čtvrtku 28. března od 21 hodin do 5. hodiny ranní v úterý 2. dubna nebude do prostor fakulty ani do univerzitní knihovny přístup.