Úvodní pracovní setkání v rámci řešení mezinárodního projektu Prešovské univerzity v Prešově

  • Viktorie Kovářová
  • 25.03.2019
Úvodní pracovní setkání k projektu „Analysis of Roma university student narratives – examples of good practice of mentoring", Košice, 14. - 15. 3. 2019

Úvodní pracovní setkání k projektu

„Analysis of Roma university student narratives – examples of good practice of mentoring“ je název projektu podpořeného z prostředků International Visegrad Fund (No. 21830131), do jehož řešení je Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě zapojeno.  Projekt je zaměřen na analýzu životních příběhů studentů vysoké školy pocházejících ze sociálně znevýhodněných romských komunit se zaměřením na identifikaci významných podpůrných osob a analýzu příkladů dobré praxe. Součástí projektu jsou tréninkové aktivity v oblasti mentoringu pro studenty a učitele základních škol.

Ve dnech 14. – 15. 3. 2019 proběhlo v Košicích pracovní setkání, kterého se za pracoviště Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě zúčastnil doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja, Ph.D., a Bc. Zlatuše Krpcová, Prešovskou univerzitu v Prešově zastupovaly Mgr. Tatiana Dubayová, PhD., Mgr. Hedviga Hafičová, PhD., Debrecinskou univerzitu  v Maďarsku zastupovaly Edina Kovacs, Dr., a Timea Cegledi, PhD.

Hlavním cílem tohoto pracovního setkání byla specifikace úkolů pro každou zapojenou partnerskou stranu a určení povinností, které z nich vyplývají. Na programu jednání bylo naplánování konání studentské konference, trénink studentů v mentoringu, organizační a administrativní povinnosti, koordinace výzkumu a přípravy tvorby vědecké monografie.

Následující pracovní jednání partnerských stran, kterého se zúčastní i studenti, se uskuteční v Prešově v termínu 15. - 17.  5. 2019.


Bc. Zlatuše Krpcová