Národní ústav pro vzdělávání

• Viktorie Kovářová
  • 21.03.2019
Certifikace lektorů v Národním ústavu pro vzdělávání

Doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja, Ph.D.,  spolupracuje s Národním ústavem pro vzdělávání, školským poradenským zařízením a zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků se sídlem v Praze. V rámci spolupráce s NÚV na projektu APIV A byl osloven k vytvoření vzdělávacího modulu s názvem „Jak pracovat s dítětem, žákem s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami“.

O projektu APIV A více zde.

Vzdělávací modul sestavil doc. Kaleja  tak, aby svým cílem a obsahem sloužil pedagogickým pracovníkům, kteří se profesně angažují ve vzdělávacím systému, jehož realizace se uskutečňuje v intencích státem garantovaného kurikula a je určen lektorům DVPP, kteří budou lektorovat téma pro NIDV v rámci projektu APIV B. Rozsah vzdělávacího modulu byl 16 vyučovacích hodin, tzn. 2 prezenční setkání, které se uskutečnily v Praze v termínech 11. ledna 2019 a 15. února 2019. Výstupem vzdělávacího modulu je certifikovaný lektorský tým, který pro systém školního institucionálního vzdělávání bude proškolovat pedagogické pracovníky v oblasti školní edukace dětí a žáků z jiného kulturního a životního prostředí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ), kteří působí v předškolním, základním, středním a ve vyšším odborném vzdělávání.

O projektu APIV B více zde.

V návaznosti na proběhlou certifikaci a reflexi k potřebám pedagogického terénu zástupci z Národního ústavu pro vzdělávání oslovili doc. PhDr. et PhDr. Martina Kaleju, Ph.D., aby vytvořil modulové vzdělávání zaměřené na vybrané aspekty psychologické dynamické diagnostiky pro poradenské pracovníky z pedagogicko-psychologických poraden a ze speciálněpedagogických center.

doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja, Ph.D., Bc. Zlatuše Krpcová