Pracovní návštěva v Krakově

• Viktorie Kovářová
  • 02.11.2020

I přes omezení a bezpečností opatření proti šíření Covid - 19 byla v průběhu minulého týdne zdárně uskutečněna pod hlavičkou projektu Erasmus Mobility pracovní cesta dr. Janků z Ústavu pedagogických a psychologických věd do Krakova.

Cílem této cesty byla nejen propagace vědního oboru speciální pedagogika, který je nově zřízen na Fakultě veřejných politik v Opavě, ale také zlepšení partnerství a spolupráce mezi odborníky a pracovními kolegy Akademie Wychowania Fizycznego im. Bronislawa Czecha v Krakově, konkrétně mezi akademickými pracovníky a studenty Oddělení volnočasových aktivit a ergoterapie.

V průběhu tří dnů bylo umožněno, díky stálé možnosti realizovat na vysokých školách v Polsku praktickou výuku, shlédnout a komparovat průběh výuky v multismyslových místnostech Snoezelen, které vede dr. Agnieszka Smrokowska – Reichmann. Současně se podařilo s partnery diskutovat o možnosti výjezdů a studijních pobytů v rámci meziuniverzitních mobilit.  Velkou výzvou je podle všech informací zvýšení motivace studentů cestovat za podobně nebo zajímavě zaměřenými disciplínami a vědními obory, jako je například Snoezelen. Právě sdílení a předávání novinek ohledně výuky Snoezelenu v celoevropském kontextu je součástí rozbíhajícího se projektu Support of the Snoezelen concept and its integration into university education, jejímž koordinátorem je naše Fakulta veřejných politik.

S přáním pevného zdraví! Kateřina Janků