Dr. Janiš navštívil Lotyšsko

• Martina Vaculíková
  • 14.12.2018
Mgr. Kamil Janiš, Ph.D. navštívil University of Latvia.
Ve dnech 10. - 14. prosince 2018 strávil Mgr. Kamil Janiš, Ph.D. pět dní na University of Latvia diskuzemi nad možnostmi spolupráce s naší fakultou. Po celý čas se mu věnovala prof. Ilze Ivanova, která je celosvětově uznávanou odbornicí v oblasti vzdělávání dospělých. O možnostech spolupráce v rámci programu Erasmus+ a bližší spolupráce s naším pracovištěm diskutovali i s Dr. sc. admin. Guntou Kraģe. Předběžně se společně domluvili na mobilitách studentů i pedagogů a na vědecké a publikační spolupráci.
„Zároveň jsem měl možnost poznat i hlavní město Lotyšska Rigu, kterou mě provedla prof. Ilze Ivanova. Zajímavá byla i prohlídka hlavní univerzitní budovy, a to konkrétně tzv. “Punishment room”, kam byli studenti zavírání za různé prohřešky, mj. třeba na dvě hodiny za to, že pozdě vrátili knihu do knihovny,“ popsal zážitky ze své zahraniční cesty Mgr. Kamil Janiš, Ph.D.