Pohledy do praxe na téma Objevuj a motivuj

• Eva Sladká
  • 26.11.2018
Ústav pedagogických a psychologických věd uspořádal přednášku v rámci cyklu Pohledy do praxe III.
Dne 21. listopadu 2018 se uskutečnila přednáška z cyklu Pohledy do praxe III. zaměřená na Projekt Objevuj a motivuj, který představily jeho realizátorky Petra Štenclová, DiS. a Jitka Turčínková, pedagožky předškolního klubu ve Vítkově, Centrum inkluze o.p.s., Vítkov. Projekt s názvem Objevuj a motivuj se zaměřuje na děti z dětských domovů. V okolí si vybere jeden dětský domov, který pravidelně navštěvuje. K setkání s dětmi dochází o víkendech. Cílem je inspirovat děti k osobnímu rozvoji, aby našly motivaci na sobě dále pracovat. Do projektu zapojují i osoby, které v dětském domově vyrůstaly a proto mohou dětem předat své zkušenosti.