Uskutečnil se Den pracovních příležitostí

• Viktorie Kovářová
  • 17.02.2020
Již tradičně se na Fakultě veřejných politik uskutečnil Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra. Dne 6. února 2020 se od 8:00 postupně scházeli zástupci zdravotnických zařízení, kde studenti během studia vykonávají odbornou praxi.

Účast a zájem spřátelených zdravotnických zařízení byla vysoká. Zúčastnili se zde náměstci ošetřovatelské péče a personální náměstci těchto zařízení:  Slezská nemocnice v Opavě, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, Fakultní nemocnice Ostrava, Městská nemocnice Ostrava, Nemocnice Šumperk, Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, Nemocnice ve Frýdku Místku, Psychiatrická nemocnice Opava, Jesenická nemocnice, Nemocnice Nový Jičín, Vítkovická nemocnice a Podhorská nemocnice. Celkově se na  této akci sešlo 25 zástupců praxe. Během dne probíhaly pro studenty prezentace jednotlivých zařízení včetně individuálních informací ve stáncích.

Po dopoledním bloku se uskutečnil pro všechny přítomné organizace kulatý stůl na téma: „Nedostatek sester - a co s tím? Co pro to můžeme udělat?“. Mezi nosná podtémata patřil nedostatek sester, prestiž sesterské profese,  potřeby studentů a  klinické praxe. Jednání proběhlo v přátelské pracovní atmosféře. Následoval odpolední blok prezentací zdravotnických zařízení pro studenty a seznámení s Nadačním fondem Pavla Novotného. Celý program byl zakončen  závěrečnou diskusí.