Přednášky a workshopy v OC Breda

• Martina Vaculíková
  • 17.05.2019
FVP pořádá v OC Breda zajímavé čtvrtky, v rámci kterých nabídne veřejnosti zajímavé přednášky a workshopy.
Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě připravila zdarma přednášky a workshopy pro veřejnost. Jednotlivé akce proběhnout vždy poslední čtvrtek v měsíci od 16:30hod. v 1. patře OC Breda & Weinstein v prostorách Slezské univerzity v Opavě. Těšit se můžete na spoustu zajímavých témat.

Dne 28. března 2019 proběhne přednáška pro veřejnost na téma Transsexualita co to je a co s tím? Přednášku povede doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D. z Ústavu ošetřovatelství. Přijďte diskutovat na uvedené téma. Transsexualita je stará jako lidstvo samo. Moderní medicína přináší možnosti, jak těmto lidem zlepšit kvalitu života.

Dne 25. dubna 2019 proběhne Den miniprevence – měření krevního tlaku, glykémie a ukázky základů první pomoci. Akci povedou opět zástupci Ústavu ošetřovatelství Fakulty veřejných politik v Opavě. Pokud máte čas a zájem, můžete si přijít změřit krevní tlak, glykemii a zopakovat si znalosti z první pomoci. Získáte i informace o preventivních programech, na které máte nárok.

Dne 30. května 2019 proběhne přednáška pro veřejnost na téma Institut Veřejné ochránkyně práv. Přednášku povede JUDr.  Marie Sciskalová, Ph.D. z Ústavu veřejné správy a regionální politiky. Přijďte se dozvědět více o daném tématu. Pokud by vás zajímalo, jakou činnost vykonává Veřejná ochránkyně veřejných práv, jaká jsou její oprávnění, aby ochránila osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pak je to důvod vaší účasti.

Další témata budou postupně upřesněna na www.fvp.slu.cz. Registrace není nutná, stačí pouze přijít. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Nový obrázek