Aktuální nabídka stipendijních pobytů AIA - Korea

• Jana Bortlíková
  • 17.02.2020
výběrová řízení na víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice

Národní institut pro mezinárodní vzdělávání (NIIED) nabízí ČR 2 stipendijní místa ke studiu na korejských univerzitách pro studenty, resp. absolventy BSP či MSP. Předpokladem přijetí k magisterskému studiu je získání bakalářského titulu do 31. 8. 2020, resp. získání magisterského titulu pro přijetí k doktorskému studiu ke stejnému datu. Součástí stipendijního pobytu je roční jazyková příprava povinná pro ty, kteří nedosahují požadované úrovně znalosti korejštiny. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 1,000,000 KRW měsíčně a jsou jim hrazeny další náklady včetně mezinárodní dopravy.

Termín pro odevzdání přihlášek je 9. března 2020. Pro bližší informace o odevzdávaných dokumentech, požadavcích na uchazeče a průběhu výběrového řízení doporučujeme navštívit webové stránky DZS/AIA a prostudovat si informační manuál pro žadatele.

Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

Do výběrového řízení se prostřednictvím AIA hlásí studenti, resp. absolventi veřejných VŠ. Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.

Výše uvedené termíny jsou termíny pro doručení přihlášky na MŠMT. Fakultní termín pro odevzdání kompletně vyplněných přihlášek společně se všemi přílohami na referát pro zahraniční vztahy FVP je stanoven pro všechny typy pobytů vždy 10 pracovních dní před termínem MŠMT, v případě nepřítomnosti lze odevzdat dokumenty na podatelně fakulty.