Visegrad scholarship program

• Jana Bortlíková
  • 08.01.2020
Visegrádský stipendijní program nabízí stipendia studentům magisterských a doktorských studijních programů a také výzkumná stipendia pro akademické pracovníky napříč všemi obory studia až do délky 4 semestrů na více než 190 vysokoškolských institucích ve střední a východní Evropě.

Žadatelé z ČR mohou žádat o stipendium na jakékoliv akreditované univerzitě nebo vysokoškolské instituci se sídlem v zemích V4, dále v Albánii, Arménii, Ázerbájdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Moldavsku, Černé Hoře, Severní Makedonii, Srbsku a na Ukrajině.

Podmínky pro žadatele:

• Země původu, trvalého pobytu žadatele a sídlo domácí instituce musí být v jiné zemi, než je země hostitelské instituce.
  • Vzdálenost mezi domácí a hostitelskou institucí a také místem trvalého pobytu a hostitelskou institucí musí být více než 150 km.
  • Délka pobytu je pro studenty magisterského studia 1–4 semestry, pro doktorandy a akademické pracovníky 1–2 semestry.
  • Stipendium ve výši 2,300 €/semestr pro žadatele a 1,500 € pro hostitelskou instituci

Podávání přihlášek

• výhradně online prostřednictvím platformy My Visegrad
  • termín pro podávání přihlášek je 15. března, 12:00