Nabídka stipendijních pobytů v Bavorsku

• Jana Bortlíková
  • 10.09.2019
Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) a Bavorské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) vypisují roční stipendia pro studenty a absolventy vysokých škol

Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorské veřejné vysoké škole

Stipendium se uděluje na dobu jednoho akademického roku a může být následně na základě žádosti maximálně dvakrát prodlouženo (dohromady na tři roky). Stipendium vyplácené ve 12 měsíčních splátkách je 8.820 eur (měsíčně 735 eur). Žadatelé s minimálně jedním dítětem mohou navíc požádat o navýšení stipendia o dalších 160 eur měsíčně.

Cílem ročního stipendijního programu je podpora vědecké a studentské spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou.

Termín pro podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2020/21: 1. 12. 2019

Bližší informace jsou k dispozici  na webových stránkách https://www.btha.cz/cs/stipendia/studium-v-bavorsku

Poslední aktuality

Zobrazit všechny aktuality