CEEPUS podávání návrhů sítí projektů na AR 2019/2020

• Viktorie Kovářová
  • 01.11.2018
Informace k možnostech projektů sítí CEEPUS

CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) je středoevropský výměnný univerzitní program zaměřený na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit.

Dohodu o programu CEEPUS podepsaly Albánie, Bosna a Hercegovina,   Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu.

Program je určen pro pregraduální studenty od ukončeného druhého semestru, postgraduální studenty a akademické pracovníky veřejných vysokých škol.

Preferovanou možností spolupráce jsou společné projekty v rámci sítí vysokoškolských institucí, které se uskutečňují prostřednictvím mobilit. Sítě jsou základní a častější formát, který stipendisté programu CEEPUS využívají. Jedná se v podstatě o tematicky zaměřené projekty, které se realizují na úrovni kateder/ústavů v rámci fakult z různých zemí zapojených do programu. Síť je tvořena nejméně třemi vysokými školami minimálně ze tří zemí zapojených do programu CEEPUS.

Bližší informace o projektech sítí

Obecné informace o programu CEEPUS naleznete na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce zde.

Během aktuální výzvy je možné podat žádost o:

1. Připojení k již existující síti univerzit – seznam dostupný zde.

Krok 1

V případě zájmu o připojení je třeba kontaktovat koordinující vysokou školu a vyžádat si její souhlas s připojením.

Krok 2

Kontaktovat RZV FVP a sdělit svůj záměr o připojení k síti nejpozději do 10.12.2018 – žádost je třeba dodat na přiloženém formuláři listu projektového záměru.

Krok 3

Koordinující VŠ zašle potřebné dokumenty k potvrzení, které žadatel předloží min. 10 pracovních dní před požadovaným datem podpisu na RZV FVP.

2. Vytvoření nového projektu sítě

Krok 1

Nejpozději do 5.12.2018 sdělit svůj záměr na vytvoření projektu sítě a podat vyplněný list projektového záměru na RZV FVP. Zároveň prosím sdělte, zda bude FVP koordinátorem sítě nebo pouze parterem v rámci sítě.

Krok 2

Projektový záměr projde schvalovacím procesem na úrovni vedení FVP, o výsledku informuje žadatele referentka pro zahraniční vztahy.

Následující kroky se týkají pouze případu, kdy FVP bude koordinátorem sítě.

Krok 3

Po schválení projektové žádosti vedením FVP, zaregistruje referentka pro zahraniční vztahy projekt sítě na portálu ceepus.info a ve spolupráci s ústavem zajistí vyplnění všech náležitostí projektové žádosti. Kompletní žádost musí být v systému vyplněna nejpozději do 15.1.2019.

Krok 4

Od partnerských univerzit si referentka pro RZV vyžádá potvrzení požadovaných dokumentů.

V případě dotazů k vyhlášené výzvě či zpracování žádostí se prosím obracejte na referentku pro zahraniční vztahy FVP, jana.bortlikova@fvp.slu.cz, tel: 553 684 142