Podávání žádostí - projekty sítí CEEPUS na akademický rok 2022/2023

• Jana Bortlíková
  • 29.11.2021
Informace o žadatele pro vytvoření nebo zapojení do sítě CEEPUS

CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) je středoevropský výměnný univerzitní program zaměřený na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit.

Dohodu o programu CEEPUS podepsaly Albánie, Bosna a Hercegovina,   Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko. Spolupracují též univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu.

Program je určen pro pregraduální studenty od ukončeného druhého semestru, postgraduální studenty a akademické pracovníky veřejných vysokých škol.

Preferovanou možností spolupráce jsou společné projekty v rámci sítí vysokoškolských institucí, které se uskutečňují prostřednictvím mobilit. Sítě jsou základní a častější formát, který stipendisté programu CEEPUS využívají. Jedná se v podstatě o tematicky zaměřené projekty, které se realizují na úrovni kateder/ústavů v rámci fakult z různých zemí zapojených do programu. Síť je tvořena nejméně třemi vysokými školami minimálně ze tří zemí zapojených do programu CEEPUS.

Bližší informace o projektech sítí najdete ZDE, podrobné informace o celém programu jsou k dispozici na https://www.dzs.cz/program/ceepus.

Termín pro podávání žádostí projektů sítí CEEPUS pro akademický rok 2022/2023, je stanoven na 15.1.2022 (termín Národní kanceláře CEEPUS).

Žádost za celou síť předkládá vždy pouze hlavní koordinátor sítě, v případě členství v síti připravují jednotliví partneři dílčí přílohy.

Zájemci o zapojení do konkrétní sítě CEEPUS prosím informujte Referát pro zahraniční vztahy FVP do 15.12.2021.

V případě dotazů k vyhlášené výzvě či zpracování žádostí se prosím obracejte na referentku pro zahraniční vztahy FVP, jana.bortlikova@fvp.slu.cz, tel: 553 684 142.