Rozhodnutí děkana č. 8/2020 Pravidla pro realizaci on-line vzdělávání na Fakultě veřejných politik v Opavě

• Viktorie Kovářová
  • 01.10.2020
V návaznosti na omezení výuky KHS MSK vydal děkan Fakulty veřejných politik v Opavě rozhodnutí děkana č. 8/2020.
  • On-line výuka se řídí stejnými pravidly jako prezenční, veškeré kroky jsou však uskutečňovány on-line.
  • Ve výjimečných případech lze realizaci přednášky nahradit její videonahrávkou, která bude zavěšena do Informačního systému Slezské univerzity v Opavě. Náhradu výuky touto formou schvaluje děkan fakulty.
  • Pro zajištění cvičení a seminářů, tedy těch forem výuky, která svou povahou vyžadují aktivní komunikaci se studenty, mohou vyučující využít nástroje pro on-line výuku, v rámci FVP je primárně podporován nástroj MS Teams.
  • Realizace studijních předmětů spočívající v práci v odborných učebnách či laboratořích se řídí aktuálními opatřeními a případnými stanoveními maximálního počtu studentů v čase a místě.
  • On-line výuka ve studijních programech v prezenční, kombinované nebo CŽV formě bude realizována ve studijních skupinách a časech dle rozvrhu daného semestru ve virtuální učebně v prostředí platformy MS Teams.
  • On-line výuka předpokládá interakci mezi vyučujícím a studenty, která probíhá prostřednictvím videokonference.
  • On-line výuka je shodná s výukou realizovanou v prezenční či kombinované formě studia, a to jak v konkrétních činnostech, tak výstupech z učení a požadavků na studenty.
  • V rámci on-line výuky přednášek bude pořízen její záznam, který bude dále poskytnut studentům předmětu ke studijním účelům.
  • Součástí on-line výuky jsou kromě přednášek, seminářů a cvičení také individuální konzultace vyučujícího a studenta v rámci stanovených konzultačních hodin, případně dle dohody mezi vyučujícím a studentem.

Plné znění Rozhodnutí děkana č. 8/2020 ZDE.