Prvním hostem cyklu Moderní výzvy lidstva bude Marek Vácha

• Viktorie Kovářová
  • 12.08.2020
Od září opět zahájíme cyklus přednášek Moderní výzvy lidstva. Ten pořádá fakulta společně s Mendelovým gymnáziem a jako první pozvání přijal římskokatolický kněz, biolog a bioetik Marek Orko Vácha.
V rámci přednáškového cyklu jsou do Opavy zvány významné osobnosti, aby nejen se studenty Mendelova gymnázia a Slezské univerzity, ale i s širokou veřejností diskutovali o palčivých výzvách naší doby. Jednotlivé přednášky budou moderovat vybraní studenti Mendelova gymnázia, kteří se na přípravě tohoto projektu také podílí.

Marek Orko Vácha – Chuť žít
Akce proběhne 29. 9. v aule knihovny v areálu fakulty na Bezručově náměstí 14 od 8:30. Čas je volen s ohledem na studenty, ale přednáška je volně přístupná i široké veřejnosti.

Šance žít přichází jen jednou. Svatý Jan od Kříže říká, že Bůh je jako pramen, ze kterého si každý odnese tolik, jak velkou si přinese nádobu. Jaká je odpovědnost člověka za jeho životní příběh? Co je v životě opravdu důležité? Jak naplnit čas, který nám byl dán? Kněz a bioetik Marek Vácha vyzývá k tomu, abychom se nespokojili s málem, abychom „prosili o velké dary“ a naplnili nádoby našich životů vrchovatou měrou.

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D. (*1966, Brno) - římskokatolický kněz, biolog, spisovatel, předseda akademického senátu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a administrátor farnosti v Lechovicích na jižní Moravě. Profesně se věnuje výuce etiky, ve svých knihách se dotýká vzájemných vztahů vědy, víry a osobní zkušenosti člověka v pozoruhodném světě. Marek Vácha vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, teologické vzdělání získal v Olomouci a v Bruselu.

Akce probíhá za podpory statutárního města Opavy.