Zahájení realizace projektu v rámci programu Erasmus+

• Kateřina Byrtusová
  • 30.10.2019
V říjnu 2019 byla zahájena realizace projektu "Interdisciplinary, multiculturalism and work with the patient in a non-standard situation in the context of conducting didactic classes in the field of medical sciences and health sciences in Centers of Medical Simulation", 2019-1-PL01-KA203-065205.
Hlavním koordinátorem projektu je Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu a Slezská univerzita v Opavě je, prostřednictvím Fakulty veřejných politik v Opavě, jedním ze dvou partnerů projektu. Druhým partnerem projektu je Medical University of Plovdiv. Projekt je financován v rámci programu Erasmus+ KA203 - Strategic Partnerships for higher education a bude realizován v období 10/2019 až 07/2022.
Cílem projektu je modernizace současné didaktické nabídky a její přizpůsobení sociálním a ekonomickým potřebám, jakož i zlepšení kvality vzdělávání, zvýšení atraktivity výuky v oborech lékařských a zdravotnických věd a rozvoj a posílení profesní a vědecké profesionality studentů s ohledem na zvýšenou poptávku po odbornících v těchto oblastech.
Část realizačního týmu z Fakulty veřejných politik v Opavě se ve dnech 10. – 11. 10. 2019 zúčastnila 1. jednání projektového týmu v sídle hlavního koordinátora v Opolí. Byly dohodnuty hlavní činnosti a úkoly jednotlivých aktérů projektu v první etapě realizace. Zástupci z FVP se také zúčastnili slavnostního otevření Inovativního lékařského simulačního centra, jehož se týkají i plánované výstupy realizovaného projektu.