Střední zdravotnická škola navštívila FVP

• Martina Vaculíková
  • 16.04.2019
Dne 15. dubna 2019 navštívili žáci Střední zdravotnické školy v Opavě Fakultu veřejných politik v Opavě.
Prožít den na fakultě měli možnost žáci Střední zdravotnické školy v Opavě. Osmdesát studentů uvítala v aule proděkanka pro vědu, spolupráci s praxí a informace doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D. Slezskou univerzitu, fakultu, studijní programy a obory představila proděkanka pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Marta Kolaříkova, PhD. Následně vedoucí jednotlivých ústavů přednesli podrobnější informace o svých ústavech.
Ke slovu se dostali i zástupci studentské komory akademického senátu FVP, kteří představili činnost senátu, studentský život i možnosti zahraničního studia a stáží. V diskuzi se středoškoláci dotazovali na průběh přijímacího řízení, volbu studijního rozvrhu, zahraniční pobyty a uznávání předmětů.
Po obecném úvodu následoval hlavní program. Každá skupina měla možnost navštívit přednášky na téma Ošetřovatelská péče o dítě, Ošetřovatelská péče o nemocného s poruchami srdečního rytmu, Transsexualita, Problematika rizikového chování a Moderní informační a komunikační technologie. Mimo přednášek měli také studenti možnost seznámit se formou cvičení nácviku sebe obslužných postupů handicapovaných ve výukovém bytě. Studenti Ústavu ošetřovatelství si pro středoškoláky připravili speciální program. Ten zahrnoval jízdu na invalidním vozíku, pocity nevidomého člověka – vaření bez zrakové kontroly, nácvik práce se závěsným zařízením a manipulaci imobilního pacienta v kuchyni. K zajímavostem se řadí také výslechová místnost pro výslechy zvláště zranitelných obětí, která byla přístupná po celé dopoledne. Na závěr měli studenti možnost diskuse v aule Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.