Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra FVP a kulatý stůl pro zástupce praxe

• Martina Vaculíková
  • 15.02.2019
Dne 14. února 2019 se uskutečnil Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra.
Již tradičně se na Fakultě veřejných politik uskutečnil Den pracovních příležitostí pro studenty oboru Všeobecná sestra. Dne 14. února 2019 se od 9.00 postupně scházeli zástupci zdravotnických zařízení, kde studenti během studia vykonávají odbornou praxi. Účast  a zájem spřátelených zdravotnických zařízení byla vysoká. Zúčastnili se zde náměstci ošetřovatelské péče a personální náměstci těchto zařízení:  Slezská nemocnice v Opavě, Fakultní nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Olomouc, Nemocnice Šumperk, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov,  Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, Nemocnice ve Frýdku Místku, Psychiatrická nemocnice Opava. Celkově se na  této akci sešlo 21 zástupců praxe. Během dne probíhaly pro studenty prezentace jednotlivých zařízení včetně individuálních informací ve stáncích. Po dopoledním bloku se uskutečnil pro všechny přítomné organizace kulatý stůl na téma: „Implementace potřeb praxe do výuky všeobecných sester  aneb jakou potřebujeme sestru a jak motivovat studenty“   Společné setkání zahájil děkan fakulty prof. PhDr. Rudolf Žáček, Dr.. Následně se ujaly slova zástupkyně oddělení praxí, proděkanka pro vědu, spolupráci s praxí a informace doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D.  a  náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Slezské nemocnice v Opavě Mgr. Hana Hozová.  Mezi nosná podtémata patřila prestiž sesterské profese, průběh odborné praxe, potřeby studentů a  praxe.  Jednání proběhlo v přátelské pracovní atmosféře. Následoval odpolední blok prezentací zdravotnických zařízení pro studenty a závěrečná diskuse.
Při závěrečném loučení převažovala spokojenost účastníků s příslibem další spolupráce a společného setkání.