Podzimní Den prevence proběhl v OC Breda

  • Vaculíková Martina
  • 04.12.2018
Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd připravil Den prevence.
Den prevence se uskutečnil v Obchodním centru Breda & Weinstein dne 29. listopadu 2018. Ten opět připravil Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. 

Návštěvníci mohli využít bezplatného screeningu krevního tlaku, pulzu, hodnocení BMI, zjištění krevní skupiny nebo hodnoty glykémie. Studenti fakulty informovali veřejnost pod dohledem pedagogů o prevenci civilizačních chorob, jako jsou například vysoký krevní tlak, cukrovka, zvýšená hladina cholesterolu v krvi, metabolický syndrom, kardiovaskulární choroby nebo onkologická onemocnění. 
    Všem zájemcům byl umožněn i pohled do života lidí s handicapem. Na vlastní kůži si vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíku a vedení nevidomého člověka v městském prostředí. Rovněž se seznámili s pomůckami pro seniory, vyzkoušeli postup při kardiopulmonální resuscitaci u dětí a dospělých, nebo si nechali změřit množství tělesného tuku či vody v těle. Součástí akce byla i prevence závislostí. Návštěvníci se mohli vcítit do kůže opilého člověka prostřednictví opileckých brýlí a zkusit si orientaci v terénu. Nechyběl ani program pro děti. Studenti seznámili návštěvníky s prevencí v oblasti dopravy, naučili je ošetřit zranění a poskytnout první pomoc.