Zasedání Vědecké rady FVP

• Martina Vaculíková
  • 14.11.2018
Dne 8. listopadu 2018 zasedla ke svému pravidelnému jednání Vědecká rada Fakulty veřejných politik v Opavě. Průběh jednání se nesl ve slavnostním duchu vzhledem k letošnímu 10. výročí fakulty. Při této příležitosti byly předány ocenění akademickým pracovníkům, kteří se během desetileté existence fakulty významnou měrou podíleli na jejím rozvoji. Bronzová medaile Slezské Univerzity v Opavě byla udělena MUDr. Jindřichu Šajnarovi, CSc. za dlouholetou spolupráci a přínos pro praxi Ústavu ošetřovatelství. Dále děkan fakulty udělil pamětní plaketu a zlatý odznak Fakulty veřejných politik v Opavě prof. PhDr. Dušanu Janákovi, Ph.D. za výkon funkce děkana v letech 2008 - 2016 a dlouholetý přínos pro rozvoj fakulty. Pamětní medaili a stříbrný odznak obdrželi prof. PhDr. Zdeněk Jirásek, CSc. za podíl na přípravě a vzniku Fakulty veřejných politik v Opavě,  Mgr. et Mgr. Marta Kolaříková, Ph.D. za dlouholetý úspěšný výkon funkce proděkanky pro studijní a sociální záležitosti, prof. PhDr. Irena Korbelářová, Dr. za dlouholetou spolupráci a rozvoj v oblasti studijních a sociálních záležitostí, prof. JUDr. Igor Palúš, CSc. za rozvoj spolupráce s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Ing. Josefu Víchovi za dlouholetý úspěšný výkon funkce tajemníka.
Po udělení ocenění děkan fakulty prof. PhDr. Rudolf Žáček, Dr. společně s proděkankou pro vědu, spolupráci s praxí a informace doc. PhDr. Yvettou Vrublovou, Ph.D. zahájili zasedání. Na programu jednání byl mimo jiné Plán realizace strategického záměru FVP pro rok 2019, návrhy akreditací studijních programů, Etický kodex FVP a projednání členů komisí pro státní závěrečné zkoušky.