Výstava obrázků dětí z opavských speciálních škol

• Lada Dobrovolná
  • 29.11.2023
V univerzitním centru UniPoint v OC Breda si můžete prohlédnou výstavu z výkresů, které namalovaly děti na téma První pomoc.

Fakulta veřejných politik (FVP) na začátku letošního školního roku oslovila opavské speciální školy a nabídla jim možnost využívat univerzitní centrum UniPoint k výstavám prací jejich žáků. Spolupráce v této oblasti se sama nabízela, jedním z oborů, který lze na FVP studovat, je totiž i speciální pedagogika. Nabídku uvítaly tři školy, které slouží žákům se speciálními vzdělávacími potřebami - ZŠ Havlíčkova, která vychovává zrakově postižené a děti s vadami řeči, ZŠ Dostojevského pro tělesně postižené a Základní a Praktická škola Slezského odboje.

Už v listopadu si budou moci zájemci prohlédnout v UniPointu první výstavu dětských autorů. Aby její námět zapadal a mohla smysluplně doprovázet i Den prevence, který v UniPointu proběhne 30. listopadu, dostaly děti za úkol namalovat obrázky s tématikou První pomoci. Nejlepších 25 obrázků z každé školy si mohou nejen rodiče, spolužáci či kamarádi dětí prohlédnout v UniPointu v 1. patře obchodním centru Breda vedle Krevního centra.

Výstava je veřejnosti volně přístupná od 13. listopadu, a to každý den v provozní době OC.