Noc vědců (nejen) na Fakultě veřejných politik

  • Lada Dobrovolná
  • 20.09.2023
Letošní ročník Noci vědců, který se koná 6. října, nese podtitul Tajemství. Program je připraven na řadě míst Slezské univerzity včetně Fakulty veřejných politik.

Slezská univerzita se již několik let zapojuje do celorepublikové Noci vědců, díky které může každoročně na podzim široká veřejnost nahlédnout do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci se během akce zábavnou formou seznamují, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Otevřeny bývají vysoké školy, hvězdárny, planetária, některá muzea, science centra, výzkumné ústavy a řada dalších institucí.

Letošní ročník, který proběhne 6. října, nese podtitul Tajemství. Na toto téma si program připravili i studenti a pedagogové z Fakulty veřejných politik. Mezi 17 a 22 hodinou se tak můžete na jednotlivých stanovištích v budově na Bezručově náměstí 14 dozvědět více o tajemství řeči, mysli či vzniku života.  Vydat se můžete i za Tajemstvím skřítka Vesíka, dozvíte se odpověď na otázku Jaká tajemství vyzradí (vaše) kostra? a odhalit bude třeba i Tajemství zubních skřítků. Skryté vzkazy, významy a tajemství budou zájemci hledat i ve výtvarném umění. Čekají vás workshopy, prezentace i pátrací hra.

Akce samozřejmě nebude probíhat jen na Fakultě veřejných polit. O programu celé Slezské univerzity se více dočtete zde.