Výstava zmapuje milostné příběhy napříč historií

• Viktorie Kovářová
  • 10.12.2022
Na prosinec připravila Fakulta veřejných politik zajímavou výstavu s názvem Mapa milostných příběhů ČR. Vernisáž proběhne 8. prosince v 17:00 v UniPointu v OC Breda & Weinstein a výstava bude veřejnosti volně přístupná až do začátku ledna, vždy po dobu provozu obchodního centra.
Autor: Mgr. Magdaléna Hájková

Téměř za každým druhým rohem můžeme v České republice spatřit hrad, zříceninu, zámek, nějakou vyhlídku, památný strom nebo pouhá boží muka. Jak to již řekla celá řada lidí, kromě moře máme opravdu vše, na co si člověk vzpomene. Přitom každý z nás má své místo, které mu evokuje hezké vzpomínky na první rande, procházky a jiné pěkné zážitky. Existují také místa, která jsou spojená s milostnými příběhy významných či slavných osobností. K některým se vztahují zajímavé legendy, pověsti, příběhy o šťastné a mnohdy také nešťastné lásce, vášni, ale i o nenávisti a zradě.
Některé příběhy mají svůj historický podtext, jindy se jedná o pouhou spekulaci. Na některé existuje i několik pohledů a možných výkladů. Víte například, kde poznal český kníže Oldřich svou milou Boženu nebo kde došlo k prvnímu případu odhalení čarodějnic u nás?
Zpříjemněte si předvánoční čas či nakupování v OC Breda & Weinstein návštěvou výstavy, která bude ke zhlédnutí až do 4. ledna 2023. Autorem výstavy je doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. z Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě.