Michael Žantovský v Moderních výzvách lidstva

• Viktorie Kovářová
  • 30.11.2022
V přednášce s názvem Václav Havel tady a teď se studentům i široké veřejnosti v posledním letošním dílu cyklu Moderní výzvy lidstva představí ředitel Knihovny Václava Havla, překladatel, novinář, spisovatel, tiskový mluvčí, poradce prezidenta a diplomat Michael Žantovský. Přednáška se uskuteční 7. prosince od 11:00 v aule Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14.

Autor: Mgr. Magdaléna Hájková

Dotkneme se témat jako moc a bezmoc občanské společnosti, proč je důležité mít prezidenta, nárůst extremismu a populismu, demokracie tváří v tvář válečné lítici či politické korektnosti, radosti překladatelského řemesla nebo zda se Václav Havel opravdu setkal s Woodym Allenem.

Přednášku bude možno sledovat také jako online stream, který bude dostupný i v záznamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva. Vstup na akci je volný.

Přednáškový cyklus připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě společně s Mendelovým gymnáziem, online stream zajišťuje obor Audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.