Fakultní odborná soutěž pro studenty středních škol má své vítěze

• Viktorie Kovářová
  • 20.05.2022
Ve středu 18. 5. 2022 se uskutečnila fakultní odborná soutěž pro studenty středních škol. Soutěže se v akademickém roce 2021/2022 zúčastnilo 17 středoškolských studentů a studentek.
Studenti v rámci soutěže před komisí obhajovali své práce z tematických oblastí souvisejících se studijními programy sociální patologie a prevence, speciální pedagogika, sociální práce a ze zdravotnické oblasti.

Studenti se v letošním roce věnovali ve svých pracích tématům jako doping ve sportu, postoj mileniálů k paliativní péči, poruchy příjmu potravy, informovanost veřejnosti o společensky odpovědných firmách a další.

Soutěž probíhala ve třech kategoriích. V kategorii sociální patologie a prevence se zúčastnilo 6 studentů, v kategorii speciální pedagogika a sociální práce se zúčastnilo 5 studentů a v kategorii zdravotnické obory celkem 6. Mezi soutěžícími byli zástupci Mendelova gymnázia Opava, Slezského gymnázia Opava, SŠ Havířov, AHOL − Střední odborné školy, Obchodní akademie a Střední odborné školy logistické, Opava a Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, Ostrava.

Vítězům gratulujeme!