Vzniká nový cyklus Opavské bariéry, mapující úskalí života na invalidním vozíku

• Viktorie Kovářová
  • 23.01.2022
Série videí, která poodhalují strasti a úskalí, s nimiž se musí potýkat lidé na invalidním vozíku, se začala připravovat v rámci projektu Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě. Naše studentky Všeobecného ošetřovatelství pod vedením PhDr. Zdeňky Římovské, Ph.D. se vydaly do opavských ulic ozkoušet na vlastní kůži, s čím vším se musí člověk na vozíčku vypořádat při běžném fungování ve městě.

Níže se můžete podívat, jak se jim "dařilo", a třeba zjistíte, jak můžete pomoci právě vy.

Do budoucna se na fakultě připravují další výstupy tohoto zaměření, které budou reflektovat specifika pohybu na invalidním vozíku v dalších exteriérech i interiérech. Jejich cílem je edukace veřejnosti a zejména posílení solidarity, možná dokonce i návod, jak mohou být lidé nápomocni osobám s handicapem v běžném životě.