Hosty Moderních výzev lidstva budou Petr Pavel a Petr Kolář

  • Viktorie Kovářová
  • 14.10.2021
Listopadové Moderní výzvy lidstva proběhnou 25. 11. od 12:30 v aule Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14 v Opavě a již tradičně také formou online streamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva. Mimořádně budou hosty tohoto dílu hned dvě výjimečné osobnosti.

Pozvání do posledního letošního dílu oblíbeného přednáškového cyklu přijal Petr Pavel, armádní generál Armády České republiky ve výslužbě, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO. Druhým hostem bude Petr Kolář, který v minulosti působil na Ministerstvu zahraničních věcí jako vedoucí odboru krajanských a nevládních styků, rovněž zastupoval ČR jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA či Rusku, byl poradcem pro evropskou integraci a Balkán v Kanceláři prezidenta republiky ČR, působil jako náměstek ministra zahraničních věcí ČR atd. 

Přednáška bude také živě vysílána formou online streamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva, kde bude ke zhlédnutí i po skončení: https://www.youtube.com/channel/UCWo4fnj57jSxVuHDZUK6wvA.

Akci pořádá Mendelovo gymnázium ve spolupráci s Fakultou veřejných politik v Opavě a Audiovizuální tvorbou Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Je určena pro studenty středních a vysokých škol i pro širokou veřejnost. Více informaci na www.modernivyzvy.cz.