• 3

Přednáška americké stipendistky prestižního programu Fulbright na Fakultě veřejných politik

  • Kateřina Byrtusová
  • 20.06.2021
Pozvání na Fakultu veřejných politik v Opavě přijala dr. Jo Ann R. Regan z The Catholic University of America, Washington D.C., letošní stipendistka programu Fulbright pro Českou republiku. Dr. Reganová se zabývá problematikou sociální práce a zájemci se s ní budou moci setkat při výjimečné přednášce, která se uskuteční on-line prostřednictvím MS Teams.
Přednáška s názvem „A Comparison of Social Work Competencies and Standards in the Czech Republic and the United States to Enhance Quality Social Work Education“ se uskuteční dne 28. 6. 2021 od 10 hodin. Sledovat ji budou moci všichni studenti a zaměstnanci SU na tomto odkazu: https://1url.cz/AK2aE.
Fulbrightův program patří mezi nejprestižnější světové vládní stipendijní programy a byl založen v roce 1946 na základě zákona navrženého významným arkansaským senátorem Jamesem Williamem Fulbrightem, po němž byl také pojmenován. Od té doby se jej zúčastnilo na 300 tisíc “Fulbrighterů”. Ročně se ve 155 zemích rozděluje přibližně 8 tisíc stipendií. Mezi bývalými účastníky Fulbrightových programů naleznete nositele Nobelových cen, nositele Pulitzerovy ceny, guvernéry a senátory, velvyslance a umělce, soudce, premiéry a hlavy států, významné profesory a vědce.

Komise J. Williama Fulbrighta je mezivládní česko-americkou organizací založenou za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a  USA prostřednictvím stipendijních programů a poradenských a informačních služeb. Hlavním posláním Fulbrightovy komise je budovat a podporovat vzájemné porozumění mezi národy obou států prostřednictvím kulturních výměn v oblasti vzdělávání.

Bližší informace zde: https://www.fulbright.cz.