Květnové Moderní výzvy lidstva s doc. Münichem

• Viktorie Kovářová
  • 19.04.2021
V besedě s názvem „Lesk a bída českých společenských věd a proč máme velký problém“ si budou studenti 10. května od 12:30 povídat s doc. Ing. Danielem Münichem, Ph.D. Akce proběhne opět formou on-line streamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva.
Pozornost bude věnována úrovni společenských věd, které podle přednášejícího v naší zemi na rozdíl od technických a přírodovědných oborů příliš nevzkvétají ani 30 let po pádu komunistického režimu. Společenské vědy však vytváří nezbytné zázemí pro kvalitní vládnutí v každé zemi. A lepší než o tomto přesvědčovat politiky, bývá podle Daniela Münicha mnohdy veřejná osvěta a dodávání optimismu a kuráže mladší generaci. Přednášky připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě spolu s Mendelovým gymnáziem Opava.
ŽIvé vysíláni proběhne 10. 5. od 12:30 na tomto odkazu, kde bude i po skončení v záznamu: https://1url.cz/OzyS0.

Akce probíhá za podpory statutárního města Opavy.