Hostem dalšího on-line dílu Moderních výzev lidstva bude Anna Hogenová

• Viktorie Kovářová
  • 15.02.2021
Hostem dalšího dílu cyklu Moderní výzvy lidstva, který proběhne 23. února od 12:30, bude filozofka a fenomenoložka Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. Přednášku organizuje Mendelovo gymnázium Opava spolu s Fakultou veřejných politik v Opavě a proběhne i navzdory komplikované epidemiologické situaci, a to opět bezpečnou formou on-line streamu.
Přednáška s názvem Výzva ke štěstí se bude zabývat filosofickým pohledem na současnost a život člověka v ní, otázkou štěstí, která podle Anny Hogenové není nic jiného než plnost bytí v tady a teď. Zaměří se také na současné problémy a úzkosti, otázky ontologické a ontické nouze a další zajímavá témata. Přednáška proběhne na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva, kde bude následně i ke zhlédnutí v záznamu spolu se všemi dosud proběhlými: https://www.youtube.com/channel/UCWo4fnj57jSxVuHDZUK6wvA.

Anna Hogenová se narodila 23. října 1946, vystudovala Filozofickou fakultu UK obor Český jazyk a Občanská výchova a na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK tělesnou výchovu. Docenturu a profesuru získala v 90. letech minulého století a v 80. letech titul PhDr. a Csc. Napsala přes 30 monografií, mnoho článků do časopisů, pravidelně studovala v Berlíně na Freie Uni v Dahlemu v tehdejší významné knihovně, prakticky od roku 1995 až do roku 2017. Přednáší dějiny filosofie, fenomenologii a filosofii těla a tělesnosti.

Akce probíhá za podpory statutárního města Opavy.