Výzva pro studenty k zapojení do pomoci při koronavirové krizi stále trvá

• Viktorie Kovářová
  • 09.12.2020
Nedostatek personálu a přetížené zdravotnické, pečovatelské a sociální služby jsou stále aktuálním tématem. Studenti Fakulty veřejných politik pomáhají v rámci pracovních povinností i dobrovolnické činnosti velmi vytrvale, a za to jim patří velký dík. Jejich zapojení je však žádoucí a potřebné i nadále.
Aktuálně o pomoc prosí Domov pro seniory sv. Zdislavy v Opavě, kde hledají asistenty v oblasti přímé péče o seniory a spojených pomocných prací (osobní hygiena, oblékání klientů, pomoc při stravování, dezinfekce, převlékání lůžek, úklid apod.). Vzdělání praktické sestry není podmínkou. Upozornění: Jedná se o covidové pracoviště, celý domov je infekční zónou. Ochranné prostředky pro případné dobrovolníky budou zajištěny, rovněž také drobná finanční odměna.
V případě zájmu kontaktujte paní Danielu Horákovou (730 575 975, Domov pro seniory sv. Zdislavy, Rooseveltova 768/41, Opava).
O možnosti pomoci v dalších zařízeních se mohou studenti informovat na svých ústavech.

Foto: ilustrační fotografie, archiv FVP.