Gemeinschaft für Praktika und Stipendien (GFPS-CZ)

Co to je?

GFPS-CZ (Gemeinschaft für Praktika und Stipendien) je studentská organizace působící v oblasti setkávání mládeže již 8 let. Sdružuje především studenty se společným zájmem rozvíjet přátelské vztahy se sousedními státy, zejména Německem a Polskem. GFPS-CZ vysílá studenty českých vysokých škol do Německa, organizuje setkáváním členů a sympatizantů na seminářích či jazykových kurzech.

Studentské sdružení GFPS-CZ úzce spolupracuje s partnerskou organizací GFPS, e. V. v Německu a GFPS-Polska. Spolupracuje také s Česko-německým fondem budoucnosti, nadací Roberta Bosche ze Stuttgartu a se sdružením Initiative Mittel- und Osteuropa z Berlína.

Smyslem aktivit sdružení GFPS-CZ je přispět k prohloubení vztahů mezi třemi zeměmi, které žijí po staletí vedle sebe a vytvářejí společnou kulturu střední Evropy. Nově spolupracujeme také se studenty v Bělorusku. Chceme přispět k mezikulturní výměně mezi třemi středoevropskými státy a k naplňování dobrých sousedských vztahů. V současné době (březen 2007) má GFPS-CZ celkem 44 členů.

Co nabízí?

  • Stipendijní pobyty v Německu (a připravuje se i Polsko)
  • Praktika v Německu
  • Semináře stipendistů
  • Česko-německý jazykový kurz
  • Zprostředkování kontaktů v rámci našich partnerských organizací (Německo a Polsko)
  • Uznání dobrovolnické práce v mezinárodní neziskové organizaci

 

(převzato z http://gfps.realmind.org/cz/?page_id=13)

 

Informace o pobytech v akademickém roce 2010/2011.

Více informací o programu, způsobu přihlášení, výši stipendia a termínech podávání přihlášek najdete zde.

Informace o aktivitách jiných než stipendijní pobyty najdete zde.