Vernisáž fotosoutěže MŮJ SVĚT

 • hlavní
 • 05.03.2019
O poznání slavnostnější ráz než v předchozích letech bude mít v úterý 5. března vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit MŮJ SVĚT.

Bližší informace

Datum od05.03.2019 17:00
Datum do05.03.2019 21:00
CelodenníNe
V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea zde totiž pořádající Charita Opava a patron soutěže fotograf Jindřich Štreit kromě nejlepších fotografií z letošního ročníku představí také čerstvě vydanou publikaci, mapující deset let této výjimečné soutěže. 

Pevná vazba, sto třicet šest stánek, kvalitní barevný tisk. To je kniha MŮJ SVĚT, která si svou premiéru odbude v úterý 5. března. Zastoupení v ní má více než sedmdesát autorů, jejichž fota za celou dobu trvání soutěže ocenila odborná porota. 

Vznikl tak ojedinělý dokument, zachycující radosti i strasti sociální práce očima těch, kteří ji vykonávají, nebo kteří jsou jejími příjemci. „Věřím, že tento soubor fotografií, který je výsledkem desetileté soustředěné práce, přispěje k tomu, aby soutěž i nadále pokračovala a přinášela radost všem, kteří se jí zúčastňují a kteří ji podporují. Fotografie je současný prostředek k zachycení neopakovatelných okamžiků a událostí, portrétů zajímavých lidí, krajiny. Je to paměť života,“ píše mimo jiné ve svém úvodu Jindřich Štreit.

Slavnostní vernisáž 11. ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT proběhne v  Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě v úterý 5. března 2019 v 17 hodin za účasti patronů soutěže Jindřicha Štreita, Jiřího Siostrzonka, Zdeňka Kováříka z partnerské firmy ASEKOL a řady dalších hostů. Vstup je zdarma. 


Další události

 • 03.03.

  Festival Na cestě 14

  Festival Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 12.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje II.

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 11.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 (letos pouze online!)

  Zveme vás na celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Objevte vědu, která nekončí soumrakem! Tématem letošního ročníku je ČLOVĚK A ROBOT. Noc vědců ve městě Opava pro malé i velké objevitele připravuje Slezská univerzita. Návštěvníci si za obvyklých okolností hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. S ohledem na vývoj epidemiologických opatření nebude, oproti loňskému roku, možná osobní návštěva v budovách univerzity! Letošní ročník se poprvé uskuteční kompletně online!

 • 24.11.

  Prezentace Slezské univerzity na Gaudeamus online!

  Zhlédněte živý stream přednášky o SU v rámci Gaudeamus online. V poutavé prezentaci, která je určena hlavně maturantům, představí náš kolega z oddělení komunikace a absolvent Slezské univerzity Jakub Plaskura svou alma mater a studijní možnosti na ní, včetně jejích fakult a ústavů, volnočasových aktivit pro studenty a spoustou dalších zajímavostí. Těšit se můžete například na sekci nazvanou Namixuj si svůj obor nebo na prohlídku Síně slávy absolventského portálu. Okrajově představí i obě města, ve kterých má Slezská univerzita své fakulty a ústavy – Opavu a Karvinou.

Všechny události