Únorové Retrobajty pro veřejnost

 • hlavní
 • 07.02.2019
.

Bližší informace

Datum od07.02.2019 00:00
Datum do13.02.2019 00:00
CelodenníNe

Termín výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost je prodloužen do poloviny února. Ve čtvrtek 7. února a v úterý 12. února 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky této výstavy. „Vítáme všechny se zájmem o počítače, které formovaly dnešní svět IT, nadšence do "starého železa", ale i úplné laiky, kteří si chtějí zkusit, jak se kdysi pracovalo s počítači, jejichž výkon se ani zdaleka neblížil dnešním mobilním telefonům. Kromě výstavy unikátů z posledních čtyřiceti let se můžete těšit na interaktivní koutek s možností si vyzkoušet psát, programovat či hrát počítačové hry na několika pěkných strojích nebo klasice v podobě televizních her,“ uvedl Mgr. Kamil Matula z Ústavu informatiky FPF SU v Opavě.

Výstavu Retrobajty najdete v prostorách budovy Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě na Masarykově třídě 37 (1. patro, místnost 211) v Opavě.

Pro přihlášení je nutný kontakt na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz.  Kapacita místností výstavy je totiž omezená pro 15-20 osob.

Více o výstavě na webových stránkách: http://retrobajty.slu.cz/
TEXT: ÚI

Další události

 • 03.03.

  Festival Na cestě 14

  Festival Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 12.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje II.

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 11.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 08.12.

  Slezské kulinární reminiscence

  Experimentální a edukativní workshop, který proběhne z důvodu protiepidemilogických opatření online.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 (letos pouze online!)

  Zveme vás na celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Objevte vědu, která nekončí soumrakem! Tématem letošního ročníku je ČLOVĚK A ROBOT. Noc vědců ve městě Opava pro malé i velké objevitele připravuje Slezská univerzita. Návštěvníci si za obvyklých okolností hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. S ohledem na vývoj epidemiologických opatření nebude, oproti loňskému roku, možná osobní návštěva v budovách univerzity! Letošní ročník se poprvé uskuteční kompletně online!

Všechny události