Opuštěná společnost Erika Taberyho v Knihovně Petra Bezruče v Opavě

 • hlavní
 • 03.09.2019
Opuštěná společnost Erika Taberyho. To je název besedy, kterou s předním českým novinářem a spisovatelem moderuje zástupce vedoucího ITF doc. Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D. Akce se koná v úterý 3. září 2019 v 18:30 v Knihovně Petra Bezruče v Opavě.

Bližší informace

Datum od03.09.2019 18:30
Datum do03.09.2019 20:00
CelodenníNe
Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má mnohdy větší dosah než práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány. 

Erik Tabery je teprve dvaačtyřicetiletý přední český novinář, komentátor a spisovatel je autorem knih Vládneme, nerušit, Hledá se prezident či Opuštěná společnost. Za svou práci získal řadu prestižních cen, např. Novinářskou křepelku, Cenu Toma Stopparda, Cenu Ferdinanda Peroutky, Novinářskou cenu či Magnesii Literu. Podle knihy Vládneme, nerušit vznikl i dokumentární film, který získal cenu Trilobit. Tabery se stal také autorem námětu k dokumentu Tady je Šloufovo či k dokumentárnímu seriálu Generace nula. Posledních 10 let působí jako šéfredaktor týdeníku Respekt. Často vystupuje v médiích, kde komentuje dění ve společnosti.

Další události

 • 06.03.

  Den otevřených dveří

  Podrobnosti připravujeme.

 • 03.03.

  Festival Na cestě 14

  Festival Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 02.02.

  Den otevřených dveří

  Den otevřených dveří naplánovaný na úterý 2. 2. 2021 se uskuteční online formou, a to prostřednictvím facebookové stránky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Fakulta bude představena prostřednictvím předtočených videí, která budou postupně zveřejňována dle předem stanoveného časového harmonogramu. Podrobnosti připravujeme.

Všechny události