Opava a okolí

Město Opava představuje tradiční centrum českého Slezska s bohatou historickou tradicí. Centrum města plné historický památek a významných staveb ožívá několikrát do roka při kulturně společenských akcích (např. Opavské kulturní léto nebo festivalech), na své si přijdou příznivci klubové a alternativní scény. Za zmínku stojí i atraktivní okolí vhodné ke sportovním aktivitám (např. stezky pro in-line bruslaře, hustá síť cyklotras, aquapark v Kravařích, turistika v Jesenících a Beskydech).

Ubytování a stravování

Fakulta disponuje několika objekty kolejí umístěných v různých lokalitách Opavy. Průměrná cena ubytování činila v uplynulém akademickém roce 2100 Kč. Kapacita kolejí je dostatečně velká i pro ty žadatele, kteří jsou přijati až v září. V Opavě dále existuje široká nabídka ubytování v soukromí, které rovněž využívá řada studentů.

Studenti mohou využívat dotovaného stravování (obědy a večeře) a v jedné ze čtyř restaurací a jídelen v Opavě, s nimiž má fakulta smluvní vztahy. Cena jednoho menu se pohybuje průměrně okolo 38 korun (cena roku 2011).