• Jakub Plaskura
  • 15.10.2021

Takový byl festival Opavský páv očima našich redaktorů

V první polovině října zavládla na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Hauerově 4 slavnostní atmosféra. Ve dnech 12. – 14. října se totiž už poosmé konal Opavský páv, mezinárodní festival studentského filmu, pořádaný studenty a pedagogy oboru Audiovizuální tvorba (AVT). Jako vždy dal festival tuzemským i zahraničním studentům možnost po dobu tří dnů prezentovat svá audiovizuální díla. Návštěvníkům zase nabídl jedinečnou příležitost vidět zdarma mnoho kvalitních děl různých žánrů, účastnit se několika zajímavých workshopů, hudebních vystoupení a setkání se samotnými tvůrci.
  • 13.10.2021

Opavský páv představí nový seriál České televize Stíny v mlze

V mimořádné předpremiéře můžete v rámci doprovodného programu festivalu Opavský páv zhlédnout jeden z dílů nového seriálu České televize Stíny v mlze. Do Opavy jej přijede uvést režisér Radim Špaček.
  • 11.10.2021

První Erasmus Day na FPF

Rádi byste studovali v cizině, ale nevíte kam vyrazit?
  • 08.10.2021

Opavský páv nabídne studentské filmy, unikátní hudebně-vizuální projekt i předpremiéru 1. dílu nového seriálu České televize

V úterý 12. října odstartuje 8. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. Už dopoledne proběhnou tradiční workshopy pro střední školy a další zájemce, na nichž budou si moci účastníci vyzkoušet vysílání z televizního studia, plastelínovou animaci, tvorbu fotogramů nebo malování světlem. Slavnostní zahájení pak proběhne večer. Na programu je mimo jiné projekce dokumentárního snímku jedné z porotkyň letošního ročníku Petry Nesvačilové Vojna Ztohoven a projekt Mikuláše Odehnala aka Lišaje, který je jedním z respektovaných hudebních umělců na poli experimentální elektronické hudby, a vizuálního umělce Jana Šrámka.
  • 01.10.2021

Workshop představil pestrou paletu možností studentských výjezdů do zahraničí v rámci programu Erasmus+

Ve středu 29. 9. 2021 se uskutečnil workshop pro všechny zájemce o zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+. Studenti byli informováni o samotném programu a o možnostech studentských výjezdů na zahraniční instituce (studijní pobyt, praktická stáž, absolventská stáž). V průběhu workshopu byly představeny veškeré novinky, které nové programové období 2021-2027 přinese.
  • 01.10.2021

Docent Libor Martinek převzal významná polská ocenění

U příležitosti konání mezinárodního festivalu věnovaného baroknímu básníku a kazateli M. K. Sarbiewskému (XVI Miedzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrzescijanski Horacy z Mazowsza”) převzal doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D., pedagog Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, literární historik a překladatel dne 10. září 2021 v polském Ploňsku Bronzovou medaili Za zásluhy o kulturu Gloria Artis (Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis).
  • 29.09.2021

Nová Galerie Hauerova 4

Rozhodnutím děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě prof. Ireny Korbelářové byla k 1. 10. 2021 zřízena fakultní Galerie s adresným názvem Hauerova 4.
  • 23.09.2021

Přímý přenos koncertu z Vídně v režii studentů Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby navázal spolupráci s Lednicko-valtickým hudebním festivalem a v letošním roce z něj přinese pět přímých přenosů. Ten první proběhne už dnes večer, tedy 23. 9.
  • 20.09.2021

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby připravoval přímé přenosy, které získaly Cenu Jantar

Ostravská Komorní scéna Aréna získala Cenu Jantar za mimořádnou uměleckou úroveň online streamů. Přímé přenosy zajišťovali studenti Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby a režírovala je vedoucí ústavu Monika Horsáková. Nabízíme s ní krátký rozhovor.
  • 14.09.2021

Je na čase bavit se o čase

Čas je ústředním tématem letošní Noci vědců, na jejímž programu se podílejí vysoké školy a vědecká pracoviště z různých koutů Česka, Filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě nevyjímaje.