• 19.03.2020

Kulaté výročí jednoho skvělého proslovu

V únoru 2020 uplynulo 30 let od slavného projevu Václava Havla v americkém Kongresu. Tehdy čerstvý prezident Československa se jím zapsal do historie jako jeden ze symbolů vítězství demokracie nad totalitou. Kulaté výročí návštěvy bylo na stejném místě připomenuto koláží ukázek ze zmíněného projevu a dokončovaného dokumentárního filmu „Tady Havel, slyšíte mě?“ a vzpomínkovou besedou. O tom, kdo v Kongresu před měsícem vystupoval a jak to s časosběrným snímkem vypadá, jsme si povídali s jeho autorem a pedagogem SU Petrem Jančárkem.
  • 18.03.2020

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zprovoznil internetovou vzdělávací televizi

Rozsviť si telku a posviť si na svět – tak zní motto internetové televize, kterou dnes zveřejnili pedagogové oboru Audiovizuální tvorba. Nová aktivita se jmenuje lucernaTV a nabízí vzdělávací filmy, záznamy debat či přednášky.
  • 16.03.2020

Nouzový provoz rektorátu Slezské univerzity

V souvislosti s vývojem opatření přijímaných vládou ČR k zamezení šíření koronaviru COVID-19 je provoz rektorátu Slezské univerzity až do odvolání převeden do nouzového režimu.
  • 16.03.2020

Studentská vědecká konference

Dne 10. března 2020 byla Ústavem bohemistiky a knihovnictví ve spolupráci s nově vzniklým Ústavem filmové, televizní a rozhlasové tvorby uspořádána jako tradičně každým rokem v tomto období Studentská vědecká konference. Na té letošní, která se vyznačovala hojnou účastí studentů i pedagogů, vystupovali studenti takřka napříč všemi ročníky i odděleními našeho Ústavu.
  • 12.03.2020

Werner Bernatík obhájil post předsedy Akademického senátu SU

Mgr. Ing. Werner Bernatík, Ph.D., jinak člen akademické obce Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, se stal novým předsedou Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě (dále Senát). Můžeme však napsat staronovým, protože ve volbách obhájil post, který již od roku 2017 zastával. Spolu s ním byli na prvním řádném zasedání nově složeného nejvyššího orgánu vysoké školy zvoleni také místopředsedové a současně předsedové obou komor.
  • 11.03.2020

V sobotu jsme pro veřejnost otevřeli naši fakultní bránu. A s ní i tu pomyslnou – do akademického světa.

Den otevřených dveří začal v Opavě na Masarykově třídě 37 v sobotu v 10 hodin dopoledne a na návštěvníky čekalo foyer plné zástupců jednotlivých ústavů.
  • 10.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě vývoje epidemiologické situace při šíření koronaviru, rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že ve dnech 11. – 29. března 2020 ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • 05.03.2020

Opatření k zamezení šíření koronaviru

V souvislosti se stávající situací byla na Slezské univerzitě přijata řada opatření v souladu s nařízeními a doporučeními Krajské hygienické stanice v Ostravě. Jedná se zejména o preventivní protiepidemická opatření spočívající v zavedení důkladné a pravidelné průběžné desinfekce společných prostor, a to minimálně 1x denně desinfekčními prostředky s virucidním účinkem. Mimoto byly zajištěny odpovídající podmínky pro pobyt studentů a pedagogů přijíždějících z Číny a dále věnována zvýšená pozornost i jiným osobám vracejícím se z rizikových oblastí, kterým je doporučeno dodržování domácí karantény. Vedoucí jednotlivých univerzitních součástí jsou oprávněni přijímat další individuální opatření.
  • 04.03.2020

Přijměte pozvání na Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty

Již tuto sobotu, 7. 3. 2020 v 10:00, se pro zájemce o studium i veřejnost z blízkého okolí otevře vstupní brána do budovy na Masarykově třídě 37 v Opavě.
  • 02.03.2020

„U sportovní fotografie využívám to, co jsem se naučil při studiu na Institutu tvůrčí fotografie,“ říká Jiří Křenek

Absolvent Institutu tvůrčí fotografie (dále jen ITF) na Slezské univerzitě v Opavě, sportovní a dokumentární fotograf a také jediný český fotograf s akreditací na focení Formule 1, kterou fotí od roku 1992. Je fotografem stáje Mercedes a ve svém archivu má snímky také legendárního závodníka Michaela Schumacher. Seznamte se - Jiří Křenek.