• 11.03.2020

V sobotu jsme pro veřejnost otevřeli naši fakultní bránu. A s ní i tu pomyslnou – do akademického světa.

Den otevřených dveří začal v Opavě na Masarykově třídě 37 v sobotu v 10 hodin dopoledne a na návštěvníky čekalo foyer plné zástupců jednotlivých ústavů.
  • 10.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě vývoje epidemiologické situace při šíření koronaviru, rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že ve dnech 11. – 29. března 2020 ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • 05.03.2020

Opatření k zamezení šíření koronaviru

V souvislosti se stávající situací byla na Slezské univerzitě přijata řada opatření v souladu s nařízeními a doporučeními Krajské hygienické stanice v Ostravě. Jedná se zejména o preventivní protiepidemická opatření spočívající v zavedení důkladné a pravidelné průběžné desinfekce společných prostor, a to minimálně 1x denně desinfekčními prostředky s virucidním účinkem. Mimoto byly zajištěny odpovídající podmínky pro pobyt studentů a pedagogů přijíždějících z Číny a dále věnována zvýšená pozornost i jiným osobám vracejícím se z rizikových oblastí, kterým je doporučeno dodržování domácí karantény. Vedoucí jednotlivých univerzitních součástí jsou oprávněni přijímat další individuální opatření.
  • 04.03.2020

Přijměte pozvání na Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty

Již tuto sobotu, 7. 3. 2020 v 10:00, se pro zájemce o studium i veřejnost z blízkého okolí otevře vstupní brána do budovy na Masarykově třídě 37 v Opavě.
  • 02.03.2020

„U sportovní fotografie využívám to, co jsem se naučil při studiu na Institutu tvůrčí fotografie,“ říká Jiří Křenek

Absolvent Institutu tvůrčí fotografie (dále jen ITF) na Slezské univerzitě v Opavě, sportovní a dokumentární fotograf a také jediný český fotograf s akreditací na focení Formule 1, kterou fotí od roku 1992. Je fotografem stáje Mercedes a ve svém archivu má snímky také legendárního závodníka Michaela Schumacher. Seznamte se - Jiří Křenek.
  • 25.02.2020

Sedmý Opavský páv spouští registrace filmů

Již 7. ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv má svůj termín, nový vizuál a otevírá registrace filmů do svých soutěží.
  • 21.02.2020

Inteligentní domácnost, mediální gramotnost a robotika… To byla témata exkurze pro studenty gymnázia v Bruntálu na Ústavu informatiky

28. ledna jsme na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě přivítali na 45 studentů Všeobecného a sportovního gymnázia, Bruntál, příspěvkové organizace. Tradiční program exkurze do laboratoří robotiky byl obohacen také populárně-naučnými přednáškami našich odborníků.
  • 20.02.2020

Opavský kongres 1820 a kulinární dědictví

Studentský seminář se zaměřením na retrogastronomii zahájil sérii kulturně-historických odborných i zážitkových akcí, které Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě připravuje v letošním roce k připomenutí 200. výročí tzv. Opavského kongresu.
  • 13.02.2020

Voices jsou venku. Tým AVT zaznamenal slova těch, kteří nám mají co říct

Voices of Meltingpot. Setkejte se s osobnostmi diskusního fóra Meltingpot prostřednictvím jejich osobních audiovizuálních zpovědí zaznamenaných pedagogy a studenty oboru Audiovizuální tvorba. Projekt Voices of Meltingpot přesahuje hranice času, místa i témat. Nabízí inspirativní myšlenky bez hranic a uchovává poselství, inspiraci a energii významných osobností. Zaznamenávají slova těch, kteří nám mají co říct - inspirativní zpovědi, ve kterých se přední řečníci z mnoha oblastí lidského myšlení dělí o svůj vnitřní svět, osobní příběhy, myšlenky a životní zkušenosti.
  • 12.02.2020

Změna sídla děkanátu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě

Dovolujeme si vás informovat, že došlo ke změně sídla děkanátu.