• 28.01.2020

Paměti Frana Směji jako ediční počin literatury z regionu

Editoři Martin Tichý a Radek Touš vydali na sklonku minulého roku dosud nevydané paměti slezského spisovatele Frana Směji s titulem Na co jsem nezapomněl. Součástí knihy jsou také rozsáhlé vysvětlivky a podrobná studie reflektující Smějovo dílo od počátků až po normalizaci.
  • 25.01.2020

Výstava a kniha připomene kometu z roku 1910

OPAVA - Ve čtvrtek 30. ledna 2020 v 17 hodin se v Kulturně uměleckém prostoru KUPE v opavské Janské ulici uskuteční vernisáž výstavy “Čekání na kometu…“ a současně bude představena stejnojmenná kniha. Na jejím obalu můžeme jako autory číst čtyři jména – doc. Tomáš Gráf, Mgr. Ondřej Durczak, Rudolf Dybowicz a doc. Jiří Siostrzonek.
  • 24.01.2020

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě pořádá 29. ledna Den otevřených dveří

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě pořádá ve středu 29. ledna 2020 Den otevřených dveří. Začíná v 11.00 hodin v projekčním sále fakultní budovy v Hauerově ulici 728/4.
  • 20.01.2020

V Artu promítnou dokument Petra Jančárka Krajina v tísni

OPAVA - V Klubu Art opavského Obecního domu se v úterý 21. ledna 2020 od 17 hodin bude promítat dokument režiséra České televize a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Petra Jančárka z roku 2017 nazvaný Krajina v tísni.
  • Staženo dne 31.01.2020

Pohostinské přednášky na Ústavu bohemistiky a knihovnictví

S uzavírajícím se semestrem přichází čas rekapitulace nejen pedagogické činnosti, ale i dalších aktivit, které se v uplynulém semestru odehrávaly na Ústavu bohemistiky a knihovnictví. Bohatý byl v tomto semestru program pohostinských přednášek, z větší části spoluorganizovaný místní pobočkou Jazykovědného sdružení.

Audiovizuální tvorba zve na svůj Open Evening

Prezentace ročníkových prací mladých filmařů Slezské univerzity v Opavě. Tak to je podtitul akce Open Evening Audiovizuální tvorby.

Audiovizuální tvorba zve na svůj Open Evening

• 15.01.2020

Slezská univerzita má novou součást. Fyzikální ústav v Opavě

V souladu s rozhodnutím Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě a se schválenou změnou statutu Slezské univerzity v Opavě vznikl k 1. lednu 2020 Fyzikální ústav v Opavě. Ten je vedle Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, Fakulty veřejných politik v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Matematického ústavu v Opavě pátou součástí Slezské univerzity v Opavě.
  • 14.01.2020

Oddělení audiovizuální tvorby se podílelo na unikátní publikaci Cesty do ostravského (v)nitrozemí

Na konci roku 2019 vydal spolek Fiducia knihu Cesty do ostravského (v)nitrozemí I, která se pokouší o zmapování duše ostravské krajiny. Na knize spolupracovali také pedagogové oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 13.01.2020

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu o tradici našeho rybářství a rybníkářství

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu, jehož cílem je zjistit, jak je možné využít tradici našeho rybářství a rybníkářství k rozvoji cestovního ruchu, včetně gastronomie a k utváření krajiny...