• Kamila Návratová
  • 24.01.2020

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě pořádá 29. ledna Den otevřených dveří

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě pořádá ve středu 29. ledna 2020 Den otevřených dveří. Začíná v 11.00 hodin v projekčním sále fakultní budovy v Hauerově ulici 728/4.
  • 20.01.2020

V Artu promítnou dokument Petra Jančárka Krajina v tísni

OPAVA - V Klubu Art opavského Obecního domu se v úterý 21. ledna 2020 od 17 hodin bude promítat dokument režiséra České televize a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Petra Jančárka z roku 2017 nazvaný Krajina v tísni.
  • Kamila Návratová
  • 17.01.2020

Pohostinské přednášky na Ústavu bohemistiky a knihovnictví

S uzavírajícím se semestrem přichází čas rekapitulace nejen pedagogické činnosti, ale i dalších aktivit, které se v uplynulém semestru odehrávaly na Ústavu bohemistiky a knihovnictví. Bohatý byl v tomto semestru program pohostinských přednášek, z větší části spoluorganizovaný místní pobočkou Jazykovědného sdružení.
  • 17.01.2020

Audiovizuální tvorba zve na svůj Open Evening

Prezentace ročníkových prací mladých filmařů Slezské univerzity v Opavě. Tak to je podtitul akce Open Evening Audiovizuální tvorby.
  • 15.01.2020

Slezská univerzita má novou součást. Fyzikální ústav v Opavě

V souladu s rozhodnutím Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě a se schválenou změnou statutu Slezské univerzity v Opavě vznikl k 1. lednu 2020 Fyzikální ústav v Opavě. Ten je vedle Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, Fakulty veřejných politik v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Matematického ústavu v Opavě pátou součástí Slezské univerzity v Opavě.
  • 14.01.2020

Oddělení audiovizuální tvorby se podílelo na unikátní publikaci Cesty do ostravského (v)nitrozemí

Na konci roku 2019 vydal spolek Fiducia knihu Cesty do ostravského (v)nitrozemí I, která se pokouší o zmapování duše ostravské krajiny. Na knize spolupracovali také pedagogové oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 13.01.2020

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu o tradici našeho rybářství a rybníkářství

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu, jehož cílem je zjistit, jak je možné využít tradici našeho rybářství a rybníkářství k rozvoji cestovního ruchu, včetně gastronomie a k utváření krajiny...
  • 28.12.2019

Pro mezinárodní diskusní fórum Meltingpot připravujeme exkluzivní filmový projekt

Už potřetí se letos v rámci diskusního fóra natáčela série unikátních filmových zpovědí s názvem Voices of Meltingpot. Poprvé však natáčení i postprodukční práce zajišťuje Slezská univerzita, konkrétně oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty. První snímek byl v předpremiéře uveden na Vánoce na sociálních sítích, další dva budou následovat ještě do konce roku.
  • Lenka Čápová
  • 16.12.2019

Informatika v praxi – dva dny nabité přednáškami z praxe

OPAVA – Již potřetí přivítal Ústav informatiky FPF SU v Opavě odborníky z IT firem, aby 4. a 5. prosince přednášeli studentům, zaměstnancům i veřejnosti v rámci workshopu Informatika v praxi. Dvacet zástupců z osmi společností ve dvou dnech přiblížili v přednáškách zaměřených na kyberbezpečnost, programovací praxi, techniky práce i vývoj počítačových her, svou každodenní práci, tipy, triky i to, na co se při vstupu do zaměstnání v IT připravit.
  • Lenka Čápová
  • 09.12.2019

Bene Merito – čestná medaile ministra zahraničních věcí Polské republiky pro Irenu Korbelářovou a Rudolfa Žáčka

U příležitosti slavnostního setkání na Velvyslanectví Polské republiky v Praze převzali 21. listopadu 2019 profesorka Irena Korbelářová a profesor Rudolf Žáček z rukou J. E. Barbary Ćwioro, velvyslankyně Polské republiky v Praze, čestnou medaili Bene Merito.