• 03.06.2021

Soutěže ve čtení a dramatizaci německého textu znají své vítěze

Dne 27. května 2021 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů soutěží pro žáky základních a studenty středních odborných škol a gymnázií „Lesewettbewerb“ a „Dramawettbewerb“. Organizátoři se popasovali s protiepidemickými opatřeními, upravený formát přilákal nové účastníky.
  • Radim Šlezingr
  • 26.05.2021

Opava ožije divadlem. Studentský festival Na cestě! přichází do Dvořákových sadů

A je to tady! Čtrnáctý ročník festivalu Na cestě! má své konečné datum. Dlouho očekávaný studentský festival se uskuteční ve dnech od 9. 6. do 10. 6. 2021 v netradičních venkovních prostorách. Arkády ve Dvořákových sadech se na dva dny promění ve festivalové jeviště a nabídnou všem divákům i kolemjdoucím produkci studentů kulturní dramaturgie.
  • 24.05.2021

Umělcem v Bělorusku – debata s běloruským spisovatelem Sjarhejem Kalendou

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby a Ústav bohemistiky a knihovnictví ve spolupráci s Ambasádou nezávislé běloruské kultury zvou na debatu se spisovatelem, redaktorem a výtvarníkem Sjarhejem Kalendou. Debata proběhne on-line na FB profilu Filozoficko-přírodovědecké fakulty a to 27. 5. 2021 od 10.00 hodin. Debatu moderuje literární historik a básník Jakub Chrobák.
  • 18.05.2021

Živý stream Dne otevřených dveří

Na sobotu 22. května 2021 jsme si pro vás od 10:00 připravili netradiční Den otevřených dveří, který budeme živě vysílat na facebookové stránce FPF.
  • 18.05.2021

Oddělení Kulturní dramaturgie iniciovalo inspirativní diskuzi na téma organizace festivalů nejen v době pandemie

Festival nejen v době pandemie (na univerzitách i mimo ně) – tak zněl název on-line konference, kterou připravili studenti a pedagogové oddělení Kulturní dramaturgie Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Setkání, kterého se se svými příspěvky zúčastnili pořadatelé několika prestižních festivalů z celé České republiky, proběhlo ve středu 12. května 2021 prostřednictvím platformy MS Teams.
  • 17.05.2021

Nový díl Ostravských kulturních stop se věnuje unikátní knize Viktora Koláře a Jaroslava Žily

V rámci spolupráce Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby a ostravského spolku Fiducia vzniká seriál Ostravské kulturní stopy. Jde o jakousi filmovou kulturní kroniku města, jež pátrá po zajímavých místech spjatých se zásadními, zatím však nepříliš známými či medializovanými kulturními fenomény Ostravy.
  • 17.05.2021

Přihlas svůj film na 8. ročník festivalu Opavský páv!

OPAVA – Mezinárodní festival Opavský páv spustil přihlašování filmů.
  • 12.05.2021

Laureátem Ceny rektora SU v Opavě za rok 2020 se stal historik prof. PhDr. Jiří Knapík, Ph.D.

Leureátem Ceny rektora Slezské univerzity v Opavě  za vědeckou, uměleckou a jinou tvůrčí činnost za rok 2020 se letos stal akademický pracovník Ústavu historických věd, historik Jiří Knapík.
  • 10.05.2021

Den otevřených dveří FPF SLU v Opavě podruhé

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě se veřejnosti virtuálně otevře v sobotu 22. 5. 2021 ve 10:00. Předtočená videa z jednotlivých ústavů (ale také studentů a absolventů) tentokrát proloží živý stream moderovaných debat se zástupci akademické obce.
  • 07.05.2021

Studenti Kulturní dramaturgie chystají diskuzi na téma organizace festivalů v době pandemie

Opava, 7. května 2021 – Studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě připravují online setkání na téma organizace festivalů a kulturních akcí v době pandemie. Online setkání, kterého se se svými příspěvky zúčastní pořadatelé několika festivalů z celé České republiky, proběhne ve středu 12. května 2021 od 13.00 hod. – a to prostřednictvím platformy MS Teams.