• 14.11.2019

Slezská univerzita v Opavě otevírá unikátní sférickou projekci

Unisféra, nebo také sférická projekce. Tak zní označení pro unikátní výukovou pomůcku i samostatné moderní médium, které vzniklo v půdních prostorách budovy Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě (Bezručovo náměstí 13, Opava). Velkorysá stavba sestává ze skloněné polokoule o průměru 8 metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Její parametry jsou technickou špičkou. Sloužit studentům univerzity bude od 20. listopadu 2019.
  • 13.11.2019

Slezská univerzita v Opavě je jedním z hlavních partnerů v projektu CLAIRO

Slezská univerzita v Opavě je jedním z hlavních partnerů v projektu CLAIRO (Clean Air and Climate Adaptation in Ostrava and Other cities) jehož nositelem je město Ostrava. Program Urban Innovative Actions slouží k podpoře nejinovativnějších projektů v Evropě a nese s sebou značnou prestiž. Projekt má za cíl systematické snižování znečištění ovzduší výsadbou vhodné zeleně s prokázanou schopností pohlcovat látky znečišťující ovzduší z různých zdrojů.
  • 12.11.2019

Putování Merkuru přes sluneční kotouč pozorovaly v observatoři WHOO! desítky lidí

Program Týdne vědy a techniky v opavské Galerii Breda

• Staženo dne 12.11.2019

Přechod planety Merkur před Sluncem na WHOO!

Paměti tří paneláků. Jindřich Štreit zachytil život sousedské komunity

Obyvatelé paneláků s adresou U Opavice 2 – 4, jejich životaběh, osudy, vztahy. To je námět cyklu fotografií, jehož autorem je pedagog Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě profesor Jindřich Štreit.

Účastníci konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST navštívili výstavu Nezávislé

Přednášející vystupující v programu konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST, vedení Fakulty veřejných politik a Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě - ti všichni a další hosté navštívili ve středu 6. listopadu 2019 výstavu Nezávislé.
  • 08.11.2019

Osobnosti konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST a jejich recept na odstranění stereotypů

V programu 4. ročníku konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST konané v prostorách Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě vystoupila ve dnech 6. a 7. listopadu řada přednášejících. Z mnoha úhlů pohledu a perspektiv hovořili a diskutovali na téma obrazu Polska a Poláků v českých médiích. Čtyřem z nich jsme položili dvě stejné otázky:
  • 08.11.2019

Ústav informatiky vyslal magisterské studenty na mezinárodní konferenci

Opava, Bratislava – Bc. Veronika Kociánová a Bc. Vojtěch Svačina, studenti oboru Informační a knihovnická studia na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě, vyjeli v doprovodu svých pedagogů již na magisterském studiu na svou první mezinárodní konferenci. Ta se konala ve dnech 21. a 22. října v Univerzitní knižnici v Bratislavě.
  • 08.11.2019

Pozvali jsme přednášet odbornici na metadata z Národní knihovny České republiky v Praze

Opava – v pátek 25. října přednášela na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě Mgr. Pavlína Kočišová, absolventka Slezské univerzity v Opavě, která v současné době působí v Odboru digitálních fondů Národní knihovny České republiky jako odbornice na metadata.