• 28.12.2019

Pro mezinárodní diskusní fórum Meltingpot připravujeme exkluzivní filmový projekt

Už potřetí se letos v rámci diskusního fóra natáčela série unikátních filmových zpovědí s názvem Voices of Meltingpot. Poprvé však natáčení i postprodukční práce zajišťuje Slezská univerzita, konkrétně oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty. První snímek byl v předpremiéře uveden na Vánoce na sociálních sítích, další dva budou následovat ještě do konce roku.
  • 20.12.2019

Historický kvíz ovládly Rychlé pípy

Historický klub studentů Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě (dále jen Historický klub) pořádal podruhé kvíz znalostí z oblasti dějin všeho druhu. První repríza dokázala ve čtvrtek 12. prosince zaplnit území podniku U Dvou dobráků, a to nejen historiky, ale i nadšenci znalými historických pramenů.
  • 16.12.2019

Informatika v praxi – dva dny nabité přednáškami z praxe

OPAVA – Již potřetí přivítal Ústav informatiky FPF SU v Opavě odborníky z IT firem, aby 4. a 5. prosince přednášeli studentům, zaměstnancům i veřejnosti v rámci workshopu Informatika v praxi. Dvacet zástupců z osmi společností ve dvou dnech přiblížili v přednáškách zaměřených na kyberbezpečnost, programovací praxi, techniky práce i vývoj počítačových her, svou každodenní práci, tipy, triky i to, na co se při vstupu do zaměstnání v IT připravit.
  • 09.12.2019

Bene Merito – čestná medaile ministra zahraničních věcí Polské republiky pro Irenu Korbelářovou a Rudolfa Žáčka

U příležitosti slavnostního setkání na Velvyslanectví Polské republiky v Praze převzali 21. listopadu 2019 profesorka Irena Korbelářová a profesor Rudolf Žáček z rukou J. E. Barbary Ćwioro, velvyslankyně Polské republiky v Praze, čestnou medaili Bene Merito.
  • 06.12.2019

V Galerii Breda se konala výuka

V Galerii Breda se ve středu 4. prosince 2019 konala řádná výuka předmětu Public relations. Osmadvacet studentek a studentů Fakulty veřejných politik v Opavě tak krátce před polednem zasedlo na židle k běžné pětačtyřicetiminutové výuce mimo zdi fakulty. Prostor galerie je k tomu vybaven veškerou technikou stejnou jako v univerzitních učebnách.
  • 04.12.2019

Profesor Zdeněk Stuchlík se stal laureátem Nušlovy ceny za rok 2019

Laureátem Nušlovy ceny za rok 2019 se stal teoretický fyzik a vedoucí Ústavu fyziky Slezské univerzity v Opavě, prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc. Česká astronomická společnost touto prestižní poctou ocenila zejména jeho zásluhy o zřízení Slezské univerzity a vybudování školy teoretické astrofyziky na Filozoficko-přírodovědecké fakultě. Slavnostní předání ceny se uskuteční ve středu 4. prosince 2019 od 18 hodin na Hvězdárně a planetáriu Brno. Poté bude přednesena laureátská přednáška.
  • 02.12.2019
  • Staženo dne 13.12.2019

Fyzikové chystají 13. prosince Astrofyzikální pátek

Dr. Martin Blaschke a Dr. Tomáš Gráf spolu s dalšími kolegy z Ústavu fyziky (ÚF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě opět připravují přednáškové dopoledne určené zájemcům o astronomii a astrofyziku.
  • 21.11.2019

Proměny dramaturgie potřetí

OPAVA - 12. a 13. listopadu se na půdě oddělení audiovizuální tvorby (AVT) opět potkali čeští a slovenští odborníci na dramaturgii – divadelní, rozhlasovou, filmovou, televizní, producentskou. Letošní ročník se věnoval zejména producentské dramaturgii, tedy strategiím, které musí vytvářet a zohledňovat kreativní producenti jak při přípravě a výrobě audiovizuálního díla, tak při jeho distribuci.
  • 19.11.2019

Opavský student fotí události v Bolívii

Student Institutu tvůrčí fotografie v Opavě David Váňa je prvním z těch, kdo využil nedávno podepsané smlouvy o spolupráci s bolívijskou univerzitou Universidad San Francisco De Asís a odjel za Atlantický oceán na studijní pobyt. Do Bolívie se tak dostal právě v době, kdy zde po rezignaci prezidenta Eva Moralese vypukly nepokoje, které nemají daleko k obrazu toho, co se před třiceti lety událo v pražské Národní třídě, popřípadě k tomu, co známe z válečných oblastí. David Váňa se pohybuje přímo v centru metropole La Paz, sídelního města bolívijské vlády, a to, co se kolem něj děje, fotograficky dokumentuje.
  • 17.11.2019

Letošní konference MÉDIA/DĚJINY/SPOLEČNOST se věnovala tématu obrazu Polska a Poláků v českých médiích

Ve dnech 5. - 7. listopadu 2019 se již počtvrté konala konference MÉDIA/DĚJINY/SPOLEČNOST. Cyklus konferencí nese podtitul Kdo rozhoduje o tom, co si myslíme (Manipulace, propaganda a rozhodování napříč soudobými/novodobými dějinami) a zaměřuje se na zobrazování historie v současných médiích.