• 18.10.2023
  • Staženo dne 25.10.2023

24. 10. 2023 Rektorské volno

• 12.10.2023

Noc vědců na FPF návštěvníky poučila i pobavila

Tajemná, zábavná, ale především poučná – to jsou slova nejlépe vystihující letošní Noc vědců na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě, která v pátek 6. října 2023 odkryla všechna tajemství vědy a ukázala její pravou tvář.
  • 11.10.2023

Fakulta se prezentovala na mezinárodní konferenci a veletrhu VŠ

Ve dnech 26. - 29. září 2023 se Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě prezentovala na mezinárodní konferenci a veletrhu vysokých škol, pořádané organizací EAIE (European Association for International Education) v nizozemském Rotterdamu. Šlo o historicky již 33. ročník největší evropské konference pro mezinárodní vysokoškolské vzdělávání EAIE.
  • Lucie Dospivová
  • 09.10.2023
  • Fyzikální ústav v Opavě

Mimořádná výstava „100 let planetárií“ v OC Breda v Opavě

Navštěvujete rádi planetária a zajímá vás vesmír? Pak bychom vás rádi pozvali na vernisáž „100 let planetárií“, která proběhne v univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein v úterý 10. října 2023 v 17 hodin.
  • 03.10.2023

Konference Média – Dějiny – Společnost posedmé

Setkání historiků, mediálních odborníků, filmařů a dalších tvůrců, které organizují Filozoficko-přírodovědecká fakulta a Fakulta veřejných politik Slezské univerzity, se letos bude konat 17. a 18. října.
  • 03.10.2023

Rádi byste studovali v cizině, ale nevíte kam vyrazit?

Přemýšlíte o výjezdu do zahraničí, ale v cestě Vám stále stojí nějaké ALE?
  • 02.10.2023
  • Staženo dne 15.10.2023

11. 10. 2023 Informace o konání slavnostních imatrikulací

Dne 11. 10. 2023 proběhne v budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě na ul. Hauerova 728/4 imatrikulace studentů 1. ročníku bakalářských studijních programů, prezenční forma studia. Studenti se k slavnostní imatrikulaci dostaví dle svého studijního programu v určený čas, který naleznou v harmonogramu imatrikulaci.
  • Lenka Kendeová
  • 28.09.2023

Předseda Senátu ČR právě předává Stříbrnou medaili profesoru Štreitovi

Hvězda profesora Jindřicha Štreita, legendy české dokumentární fotografie a dlouholetého pedagoga Slezské univerzity v Opavě, září jasným světlem, a to nejen na jantarovém schodišti slávy ostravské Bolt Tower, kam byla před několika lety umístěna jako vizuální připomínka získané ceny Jantar za celoživotní dílo. Cen a ocenění za svůj život nasbíral velké množství, a dnes k nim přibývá další: Stříbrná medaile předsedy Senátu Parlamentu České republiky udělená RNDr. Milošem Vystrčilem při příležitosti státního svátku dnes, tj. 28. září 2023.
  • 27.09.2023
  • Staženo dne 15.10.2023

Harmonogram promocí 10. října 2023

Dovoluji si Vás touto cestou informovat, že slavnostní promoce budou probíhat v Kinosále v prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě na Hauerově ulici č. 4. v úterý dne 10. října 2023 dle přiloženého harmonogramu jednotlivých promocí.
  • 24.09.2023

Odhalte tajemství Filozoficko-přírodovědecké fakulty

Připojte se k nám na nezapomenutelném putování za poznáním Filozoficko-přírodovědecké fakulty a otevřete dveře do světa tajemství. Zveme vás na Noc vědců, která se uskuteční 6. října 2023 a v letošním roce nese podtitul „Tajemství“.